News

Ghost of Tsushima z cross-play i trofeami na PC!

Wspólna lista trofeów może jednak wprowadzić oszustów na serwery PSN.

W tamtym miesiącu informowaliśmy Was o tym, że Ghost of Tsushima pojawi się już niebawem na PC —  Ghost of Tsushima zmierza na PC! Nowa wersja gry na oficjalnym zwiastunie. Niebawem to znaczy 16 maja i okazuje się, że produkcja Sucker Punch nie tylko na PC się pojawi, ale nawet na nim się mocno zadomowi. Wszystko dzięki temu, że Sony ma w niej zapewnić nie tylko cross-play, ale nawet obsługę trofeów na PC!

Okazuje się, że Japończycy w przypadku tej właśnie gry mają zaoferować pececiarzom doświadczenie jak najbardziej zbliżone do tego konsolowego i zaimplementują specjalną nakładkę PlayStation w grze, która będzie służyć min. do przeglądania trofeów, czy komunikacji z przyjaciółmi w obrębie PlayStation. Wszystko ma działać międzyplatformowo zgodnie z ideą cross-play. Nakładkę będzie się uruchamiało skrótem klawiszowym Shift + F1.

Jednak to nie ta funkcja wywołała największe poruszenie w internecie. Najważniejszym nowym ficzerem ma być obsługa trofeów PlayStation w wersji pecetowej. Lista osiągnięć dla Ghost of Tsushima ma być wspólna pomiędzy PS5 a PC. W przypadku chęci ich zdobycia trzeba się będzie oczywiście zalogować na konto PSN.

O co jednak to poruszenie? Otóż wspólna lista trofeów dla gier na konsoli i PC niewątpliwie ucieszy niektórych klientów, ale rodzi też spore zagrożenia. Na konsoli wszyscy zdobywamy trofea sprawnym graniem i dobrym przygotowaniem. Na pecetach jednak wciąż w grach możemy spotkać całe mnóstwo cheaterów, najczęściej z Chin, którzy w sekundy wbijają całe dziesiątki osiągnięć specjalnymi programami, tylko po to, by pochwalić się tym w internecie.

Jeden z cheaterów na PC żali się otrzymanym banem

Jeśli rzeczywiście Sony postawi na wspólną listę trofeów, to wkrótce serwisy zrzeszające fanów zdobywanie trofeów jak PSNProfiles czy TrueTrophies mogą się zaroić od nieuczciwie zdobytych platyn, co zniszczy zabawę i rywalizację każdemu na konsoli. Tak stało się już kiedyś na Xbox poprzez program Xbox Play Anywhere, co z pewnością wiedzą użytkownicy TrueAchievements . Ten ostatni serwis musi teraz weryfikować zdobywane osiągnięcia i aktywnie banuje nieuczciwych w przypadku wykrycia nadużyć. Miejmy nadzieję, że na PSN nie stanie się tak samo.

Wersja Ghost of Tsushima na komputery zostanie przygotowana przez Nixxes Software. Gracze mogą oczekiwać m.in. wsparcia dla ultraszerokich wyświetlaczy oraz technologii upscalingu Nvidia DLSS 3, AMD FSR 3. Produkcja będzie dostępna już od 16 maja na Steam i Epic Games Store w cenie 259 zł.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 12 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

SteamWorld Heist 2 nadchodzi! Gra zadebiutuje w Xbox Game Pass

arrow-right
arrow-right

Wielka czystka w PlayStation Plus w maju. Usługę opuści aż 25 gier

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: