News

Gigantyczne zwolnienia w dziale gier Microsoftu. Survival od Blizzarda anulowany

Po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft doszło do dużej fali zwolnień. Zapowiedziany survival od Blizzarda został anulowany.

Wielkie przejęcia oznaczają również wielkie zmiany. Po oficjalnym zaakceptowaniu i sfinalizowaniu zakupu Activision Blizzard przez Microsoft mogliśmy spodziewać się, że dojdzie do zmian w strukturach wielkiego wydawcy. Niedawno firmę opuścił Bobby Kotick, który pełnił rolę CEO. Na tym jednak się nie kończy, ponieważ wczoraj otrzymaliśmy informację o zwolnieniu ponad 1900 pracowników z różnych stanowisk.

Z Blizzard Entertainment odszedł Mike Ybarra, który od sierpnia 2021 roku pełnił rolę dyrektora generalnego. Anulowany został również projekt Odyssey, który miał być nową survivalową marką inspirowaną takimi tytułami jak Rust czy Minecraft.

Jak podaje redakcja Bloomberg, nowy tytuł był w przygotowaniu od 6 lat i miał zaoferować rozgrywkę do nawet 100 graczy na jednej mapie. Problemy przy produkcji dotyczyły głównie autorskiego silnika gry Synapse, który sprawdzał się głównie przy grach mobilnych. Twórcy liczyli na to, że po zmianie właściciela Microsoft pozwoli powrócić do tworzenia gry na Unreal Engine, jednak projekt został całkowicie anulowany.

W sprawie wypowiedział się m.in. Matt Booty, który określił proces jako konieczny, aby móc jak najlepiej połączyć się z pozostałą częścią Microsoft Gaming. Zwolnieni pracownicy mieliby stanowić około 8% całej gamingowej struktury Microsoftu.

Jaka jest wasza opinia na temat przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft? Uważacie, że gracze na tym skorzystają? Podzielcie się waszą opinią w komentarzach!

Czas czytania: 2 minut, 11 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Recenzja: The Last of Us Part II Remastered

arrow-right
arrow-right

Osiągniecia i trofea — psują nam gry, czy je wzbogacają?

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: