News

Gothic Classic zapowiedziany na Nintendo Switch. Przedstawiono oficjalny zwiastun i szczegóły nowej edycji

THQ Nordic ujawniło, że kultowy Gothic, po długich oczekiwaniach zadebiutuje na konsolach. Platforma i sposób w jaki przywrócono klasyka może jednak pozostawiać sporo do życzenia.

THQ Nordic po wielu plotkach w końcu zdecydowało się potwierdzić premierę konsolowej edycji Gothica. Nowa wersja to niestety prosty port, który zaoferuje doświadczenie gry w znanej formie. Produkcja została zapowiedziana wyłącznie na Nintendo Switch. Biorąc pod uwagę, że ArcaniA aktualnie nie jest uznawana za część serii Gothic, to można uznać, że jest to debiut marki na rynku konsolowym.

Premiera została zaplanowana na 28 września. Oprócz dystrybucji cyfrowej wydawca zaproponował również edycję pudełkową wycenioną na €29.99, czyli około 134,00 zł. Produkt jest już dostępny do zamówienia w preorderze w oficjalnym sklepie THQ Nordic .

Gothic Classic, to edycja, która nie ma na celu wprowadzenia nowego standardu dla serii. Twórcy zaoferują natywny interfejs przystosowany do konsol, sterowanie przy pomocy kontrolera, oraz liczne poprawki błędów.

Posiadacze PlayStation 5 i Xbox Series X|S będą musieli zaczekać na Gothica trochę dłużej, ale warto przypomnieć, że w przygotowaniu jest pełne odświeżenie marki, za które odpowiadać będzie nowo założone studio Alkimia Interactive. Zespół pracuje nad tym, aby zaprezentować nowe otwarcie serii i poprzez odświeżoną grafikę i przebudowaną rozgrywkę przyciągnąć do serii nowych graczy.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 1 sekunda
Niedawno pisaliśmy też o...

Baldur's Gate w Xbox Game Pass? Usługa może zaoferować klasyczne odsłony

arrow-right
arrow-right

To warto nadrobić! Z usługi Game Pass wypadają 4 gry.

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: