News

Gry z Xbox Game Pass na telefonach z Androidem w ramach xCloud także w Polsce

I chociaż PS5 nie obsłuży DS4, to Xboxowe gry na komórce nie będą mieć z tym problemu...

Bardzo fajne dla nas wiadomości z obozu Microsoftu. Już od 15 września w ramach Xbox Game Pass Ultimate będzie można zagrać w ponad 100 gier dostępnych w usłudze nie tylko na swoim Xboxie One czy PC, ale też na telefonie z Androidem. W przeciwieństwie do PS Now, Microsoft nie ma polskich graczy głęboko gdzieś i znaleźliśmy się na liście 22 krajów, które skorzystają z tej opcji.

Co ciekawe, na telefonie poza dedykowanymi przystawkami, zagramy też za pomocą pada od Xboxa One, a także... DualShocka 4. Cóż, Sony nie da rady obsłużyć go w PlayStation 5, Microsoft da radę obsłużyć go w grach na Xboxa One.

Należy jednak pamiętać, że xCloud to granie w chmurze, a więc stream do urządzenia i przez lagi bądź słabszą jakość obrazu nie wszystko musi być idealne, nie mniej dzięki tej opcji można spauzować grę i dokończyć gdzie indziej (chociaż w tej sytuacji jak rozumiem na Xboxie też trzeba ją dokończyć "w chmurze" i nie będzie można wznowić od tego samego miejsca gry na zainstalowanej na dysku grze).

Obecnie miesiąc Xbox Game Pass Ultimate to wydatek rzędu 55zł miesięcznie za dostęp do ponad 100 gier. Microsoft obiecuje tam wrzucać wszystkie gry wydawane przez siebie i tworzone przez studia które zakupił, pod koniec roku usługa będzie więc też dostępna na Xbox Series X.

Czas czytania: 2 minut, 14 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sierpniowe gry z PS+ już dostępne

arrow-right
arrow-right

State of Play w czwartek. Bez nowości z PS5

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1346 dni temu

Granie na telefonach to wg mnie padaka!

odpowiedz
...
83.11.***.*** • #2
~Jadzia
1083 dni temu

Jak grac na telefonie i jednocześnie na tv z game pass?

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: