Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Half-Life: Alyx traci pecetową ekskluzywność. Gra trafi na PS4

Nie tylko Sony ma zamiar wydawać gry na innych platformach.

O grach stricte pecetowych, a taką był do tej pory Half-Life: Alyx nie piszemy na GameOnly często. Ubiegłoroczna zapowiedź ekskluzywnej dla VR produkcji Valve była dla wszystkich szokiem. Tytuł miał korzystać jedynie z technologii Steam VR, a więc do gry wymagane były albo specjalne gogle Valve Index bądź też inne, kompatybilne z tą technologią. Posiadacze konsol mieli się obejść smakiem, ale teraz już wiemy, że jednak nie wszyscy.

Valve ogłosiło właśnie, iż na mocy umowy podpisanej z Sony tytuł trafi jeszcze w tym roku na PS4. Przeniesieniem tytułu zajmie się samo Valve z niewielką pomocą ekspertów Sony, którzy upewnią się, że produkcja będzie w pełni zgodna z PS VR. Nie liczcie jednak na konwersję tytułu na pady, gra będzie wymagać PS VR, gdyż jest to tytuł stworzony od początku do końca pod technologię wirtualnej rzeczywistości.

Jesteśmy zaintrygowani możliwością wydania naszego flagowego tytułu na konsoli. Długo zastanawialiśmy się nad tą możlwiością i w końcu doszliśmy do wniosku, iż naturalnym wyborem będzie konsola Sony, jako że Japończycy posiadają już gogle VR, a sam sprzęt podoła zadaniu. Cieszymy się z tego, że więcej osób będzie się mogło naszym tytułem nacieszyć, zamiast zamykać go jedynie na jedną platformę.

Gabe Newell

Trzeba przyznać, iż Gabe Newell podszedł do sprawy portu na konsole całkiem umiejętnie, ujawniając jego istnienie dopiero tydzień po premierze tytułu. Nie popełnił tym samym błędu Hideo Kojimy, który o wersji Death Stranding na pecety poinformował jeszcze przed jej premierą, co miało niemały wpływ na jej sprzedaż. Szef Valve zapewnił sobie więc wsparcie zarówno liczących na ekskluzywny tytuł pecetowców, jak i konsolowców, którzy zaciekawieni pecetową serią będą mieli szansę na jej ogranie na swoim ulubionym sprzęcie.

Niestety oprócz przybliżonej daty premiery tytułu, jaka została ustalona na 2020 rok, nie wiemy praktycznie nic. Możemy się jednak spodziewać, iż tytuł trafi również na mające zadebiutować pod koniec roku PlayStation 5 i być może otrzyma wybrane ulepszenia jak większa ilość klatek czy rozdzielczość. Sony potwierdziło bowiem, iż ich nowa konsola będzie z obecnymi goglami PS VR kompatybilna, toteż ulepszona wersja gry wydaje się w tym przypadku całkiem naturalna.

Half-Life: Alyx zadebiutował 23 marca 2020 wyłącznie na PC. Gra nie doczekała się polonizacji.

Źródło:
  • informacja prasowa
Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 6 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sony stworzy komiksy dla dzieci. Na pierwszy ogień idzie Spider-Man

arrow-right
arrow-right

Mnóstwo promocji w Wiosennej Wyprzedaży na PS Store

Komentarze
...
89.65.***.*** • #1
~Luke
55 dni temu

Dziwne jakby nie było alyx na PS5. Na starą konsole już się nie opłaca tego przenosić ale na nową jakby tego nie zrobili to byłby strzał w kolano.

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
55 dni temu

Haha, gotcha. Prima Aprilis :D

odpowiedz
...
89.72.***.*** • #3
~GSGS
51 dni temu

strasznie słabe

...
5.173.***.*** • #4
Raito
55 dni temu

Przypominam że dziś pierwszy kwiecień

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #5
GoDlike
55 dni temu

Proszę nie psuć wkrętu ;)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.