Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Sony stworzy komiksy dla dzieci. Na pierwszy ogień idzie Spider-Man

Korporacja chce w ten sposób zająć czymś nasze pociechy, by nie opuszczały swoich domów gdy trwa epidemia koronawirusa.

Chiński koronawirus to wbrew informacjom niektórych pseudo ekspertów w internecie całkiem poważna sprawa. Z powodu zagrożenia w naszym kraju nakładane są coraz to kolejne obostrzenia, a rząd zachęca wszystkich do pozostania w domach na czas epidemii. Co jednak zrobić z naszymi pociechami, które aż palą się do wyjścia na dwór z kolegami? Z pomocą przychodzą, chociażby konsola, komputer, tablet i... nowe komiksy od Sony.

Japończycy, dostrzegając omawiany problem, postanowili zachęcić czymś naszych najmłodszych do pozostania w domu. Korporacja ma w swoim portfolio całe mnóstwo filmów i gier, ale takowe nie do wszystkich trafiają. W końcu narodził się pomysł, aby stworzyć komiks i to nie byle jaki, bo z jedną z najbardziej rozpoznawanych postaci ze świata superbohaterów — Spider-Manem.

Firma ma już doświadczenie w produkcji zarówno filmów jak i gier z udziałem popularnego pająka, toteż stworzenie komiksu wydaje się kolejnym krokiem w przypadku marki. Producent przy okazji zapowiedzi ujawnił również jedną ze stron omawianego dzieła, abyśmy mogli zapoznać się z jego formą artystyczną.

Dialogi utrzymano w zabawnym tonie przywołującym na myśl zabawne komedie familijne. Komiks kierowany jest głównie do najmłodszych z Zachodu, gdyż znajdziemy w nim również postać religijną, która znana jest jedynie chrześcijaństwa. Dodatkowym atutem dzieła jest poruszanie wątków uzależnień i ochrony przed nimi dzieci.

Tak odważny krok z pewnością odbije się szerokim echem wśród branżowych gigantów i choć niektórym wplecenie wątkowych religijnych może się wydawać nie na miejscu, to należy pamiętać, iż komiks przygotowano w zamierzeniu dla dzieci, a te przecież na religię w naszym pięknym kraju uczęszczają, choć robią to niechętnie.

Dzieło pracy Japończyków będzie dystrybuowane elektronicznie. Szczegółów dotyczących daty premiery komiksu powinniśmy spodziewać się w przyszłym tygodniu.

Źródło:
  • informacja prasowa
Tagi:
Czas czytania: 2 minut, 40 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Half-Life: Alyx traci pecetową ekskluzywność. Gra trafi na PS4 - 01.04.2020 12:04
Niedawno pisaliśmy też o...

5 gier zniknie w kwietniu z Xbox Game Pass

arrow-right
arrow-right

Half-Life: Alyx traci pecetową ekskluzywność. Gra trafi na PS4

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.