News

Hideo Kojima otrzymał nagrodę Cologne Creative Awards w Kolonii

Reżyserskie aspiracje twórcy Metal Gear Solid zostały docenione przez branżę filmową.

Dyskusja na temat tego, w jakim stopniu gry powinny być filmami, wyłania się każdorazowo wtedy, kiedy jakieś studio ogłasza dostarczenie graczom "cinematic experience". Sama obecność tych dysput nie dziwi, jako że gry i filmy mają bardzo silny wspólny mianownik w postaci obrazu, dźwięku oraz w zdecydowanej większości przypadków - narracji. Stąd też twórcy gier prześcigają się w zacieraniu granicy pomiędzy jednym a drugim medium, dostrzegając w tym sukcesie jakiegoś rodzaju przełomu, rewolucji - jakby każdy z nich chciał móc zawołać "udało się!".

Wygląda na to, jakby Hideo Kojima był bliski tego sukcesu, ponieważ władze festiwalu filmów postanowiły mu wręczyć nagrodę Cologne Creative Awards. Jak się okazuje, jest to nowo powstała nagroda mająca wyróżnić osobistość, która w wizjonerski oraz kreatywny sposób przyczynia się do kształtowania przyszłości audiowizualnej formy opowiadania historii.

Oprócz nagrody, obecność twórcy Death Stranding na targach w Kolonii były również świetną okazją do promowania swojej najnowszej gry. W ramach dyskusji na temat gier i filmów oraz jak budować narracje, Kojima udzielił prawie 3 godzinnego wywiadu dla kanału Kino Plus.

Materiał podobno zawiera spoilery, więc komu mało Hideo a Death Stranding nie jest dla niego sprawą istotną, zachęcamy do obejrzenia. W przeciwnym razie - zapraszamy po premierze gry już w listopadzie.

Czas czytania: 2 minut, 12 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Plotka: Wyciekło real-foto devkitu PlayStation 5

arrow-right
arrow-right

PGA 2019 i GIC 2019 - Galeria

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: