News

Imprezy growe w 2019

2018 dobiega końca, wkraczamy w kolejny rok który powinien obfitować w daty premier wielu ważnych gier a może nawet nowych konsol - przyjrzyjmy się więc gdzie możemy się takich zapowiedzi spodziewać.

Wiemy już, że Sony zrezygnowało z eventu PSX w grudniu 2018, oraz z E3 w 2019, kosztem własnej imprezy. Prawdopodobnie obiorą drogę Apple czy Samsunga, które ma swoje własne eventy z ogłaszaniem sprzętu i oprogramowania. Strzelam, że w przyszłym roku odbędzie się to właśnie jako PSX - pytanie jednak czy w grudniu, czy wcześniej. Osobiście obstawiam wrzesień - podobnie jak miało to miejsce w przypadku PS4 Pro (chociaż tamten event był suchy jak żarty w Familiadzie...).

E3 2019
11 - 13 lipca 2019. Po tym, jak Sony się z nich wycofało, a Nintendo i tak co roku siłuje się jedynie na "okazjonalny film", imprezę albo zagarnie dla siebie Microsoft, albo renoma całego E3 upadnie i wszyscy zrobią swoje konferencje. Smutne, że w tym roku po raz pierwszy nie będziemy oglądać prezentacji licytując się "kto wygrał" a "kto przegrał" E3. Chociaż w ostatnich latach to wydawca - Ubisoft - coraz częściej grał pierwsze skrzypce, a Microsoft i Sony więcej gadały niż faktycznie pokazywały (zwłaszcza brakowało dat premier).

Gamescom 2019
20 - 24 sierpnia 2019. To niestety też event, na którym konferencji coraz mniej a "duże firmy" coraz bardziej go omijają, mimo coraz większej liczby odwiedzających. Gamescom, podobnie jak nasze PGA staje się głównie okazją do zagrania w gry przed premierą, ale nic ponadto.

Tokyo Games Show 2019
20 - 22 września 2019. W trakcie TGS więcej jednak gier typowo japońskich, oraz na mobilki, niż dużych AAA, ale z racji braku obecności Sony na E3, być może PSX odbędzie się właśnie w tygodniu poprzedzającym TGS i zobaczymy nie tylko PlayStation 5, ale sporo gier na nią.

PAX
Targi PAX to bardziej targi komiksowe, ale sporo wydawców pokazuje tam swoje gry "pierwszy raz", jeśli chcą zyskać nieco więcej uwagi niż w trakcie nawału gier na E3, a targetem są środowiska fanów filmów, komiksów czy fantasy. Wtedy można często liczyć na pierwszy "niereżyserowany" gameplay z gier.
PAX East - 28 - 31 marca.
PAX South - 18 - 28 marca.

POLSKIE
Pixel Heaven
17-19 maja 2019. Na imprezie raczej nie ma nowych gier (chyba, że planszowe), ale można kupić sporo gadżetów z gier, oraz napić się z twórcami polskich gier, czy redaktorami portali/gazet którzy przychodzą tam jako odwiedzający..

Poznań Game Arena - PGA 2019 / Game Industry Conference - GiC 2019
25-27 października 2019. Coś z naszego domowego podwórka. Po upadku Warsaw Games Week, nawet polski oddział PlayStation w końcu pofatygował się do Poznania, targi są więc już odwiedzane przez wszystkie 3 mainstreamowe firmy (Nintendo dołączyło w 2018, Xbox nawet gdy nie miał oficjalnego stanowiska zazwyczaj był na tym z Fifą czy PES, oraz paru innych). W trakcie imprezy po raz bodaj 12 odbędzie się Zjazd Twórców Gier - od paru lat znany bardziej jako Game Industry Conference. Wpadają tam coraz większe sławy, jak np. John Romero.

Warsaw Games Week 2019
Październik? Po nieobecności w 2019 może być ciężko o powrót do kalendarza. Co prawda PlayStation Polska ze względu na niewielką odległość bliżej chyba jednak do Warszawy i w razie powrotu eventu pewnie wybiorą Warszawę względem Poznania, ratując honor imprezy, nie mniej PGA w zeszłym roku miało wszystko co trzeba, więc renoma może zrobić swoje i organizacja WGW może okazać się nieopłacalna. Tutaj najwięcej zależy jednak od wystawców - taki event swoje jednak kosztuje, a inwestować w dwa nie ma chyba większego sensu (zwłaszcza, gdy są tydzień po tygodniu...).

Mam nadzieję, że to wszystkie najważniejsze - jeśli o czymś zapomniałem dajcie znać :)

Czas czytania: 4 minut, 15 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

W 2018 na PS3 wydano aż... 3 gry

arrow-right
arrow-right

Muzyczna niedziela - Ścieżka dźwiękowa z Child of Light

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: