News

Kompilacja zwiastunów z konferencji Sony

Konferencja Sony, która odbyła się wczorajszego wieczora obfitowała w wiele ciekawych informacji. Z resztą nie było trudno zaimponować na targach, gdzie dwóch konkurencyjnych producentów sprzętu powiedziało sobie dość i zostało w domach. Chociaż gdyby nawet i byli, to raczej by to wiele nie zmieniło. Co zatem mogliśmy zobaczyć podczas pokazu Sony na Gamescom?

Mała uwaga: klikając w tytuły gier otworzą się Wam filmiki z nimi. Zatem do rzeczy:

Imponującym jest fakt, że większość konferencji została zdominowana wręcz przez Vitę. Od samego początku pokazano Little Big Planet 2 na Vitę, LBP Karting , trochę zwyczajnego i nudnego dość Call of Duty: Declassified , oraz całkiem nowy tytuł - Tearaway. Jeśli chodzi o ten ostatni, to spokojnie można go nazwać papierowym LBP. Wykorzystując pełne możliwości Vity będzie to kolejny twór bardzo kreatywnych panów i pań z Media Molecule.

Kolejnym zaskoczeniem i całkiem nowym tytułem zapowiedzianym na Gamescom była nowa produkcja Guerilla Games - Killzone Mercenaries. Dziwna mieszanka Killzona i systemu naliczania punktów za fragi wziętego z Bulletstorm może się nawet sprawdzić na przenośnej konsolce. Resistance na Vitę było wbrew ogólnej opinii dobrą grą i pokazało, że FPSy mają tu swoje miejsce. Marka Killzone na Vicie tym bardziej umocniła jej pozycję jako dobrego sprzętu dla każdego.

Nie mogło oczywiście zabraknąć również PlayStation All-Stars Battle Royale. Sony nie przejmując się ani trochę podobieństwem swojej gry do Super Smash Bros od Nintendo, ostro promuje wspomniany tytuł, co jakiś czas ujawniając kolejne postacie, które pojawią się w ostatecznej grze. Tym razem padło na Ratcheta i Clanka , Dantego , Spike'a oraz Sackboya .

Przy okazji warto wspomnieć, że Sony dorzuciło ekstra kąsek dla posiadaczy Vity oraz PS3 wprowadzając Cross-Buy, który umożliwi nam płacenie tylko raz za tą samą grę ściągniętą na oba systemy. Póki co obsługiwać to będą jedynie 3 tytuły - Ratchet & Clank Q-Force, PlayStation All-Stars Battle Royale oraz Sly Cooper 4. Bardzo fajny ruch w stronę fanów. Przynajmniej nie będzie dylematu którą wersję bardziej opłaca się kupić.

Również mobilny Assassin's Creed doczekał się nowego trailera , na którym możecie ujrzeć sposoby zabijania dotykiem, czy też wiosłowania.

Przerzucając się już na PlayStation 3, również tutaj pokazano trochę fajnego materiału. Pojawił się nowym filmik z multiplayera do God of War Ascension . Pokazano do tego świetnie zmontowany kolejny trailer The Last of Us , który po prostu trzeba obejrzeć.

Pewnym zaskoczeniem była tutaj zapowiedź dwóch całkiem nowych tytułów. Jednym z nich jest baśniowy Puppeteer , który swoją oprawą strasznie przypomina Little Big Planet. Drugi natomiast, to Until Dawn - horror na styl amerykański, gdzie dwójka nastolatków (?) wyjeżdża do domku w górach po to, by stać się częścią strasznych wydarzeń. Tytuł ten został ogłoszony jako gra w pełni wspierająca Move (wyobraźcie sobie siebie odganiających się od mordercy świecącą pałką).

Jak widać Sony wytoczyło niezłe działa podczas tegorocznej konferencji na Gamescom. Co prawda nie miało ono żadnej praktycznie konkurencji, ale mimo to można powiedzieć, że nie zawiedziono oczekiwań graczy. Szczególnie Vita otrzymała ogromne wsparcie, co powinno przełożyć się na lepszą sprzedaż w przeciągu następnych miesięcy. Usługa PlayStation Plus, która ma pojawić się na przenośnej konsoli za jakiś czas również jej w tym pomoże. Oby tak dalej.

Czas czytania: 3 minut, 45 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Metal Gear Rising Revengeance ma datę premiery

arrow-right
arrow-right

Na PSN spadnie deszcz - oto Rain

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: