News

Logo PS5 bije rekordy na Instagramie. Post ma już 5 milionów lajków

Symbol konsoli z łatwością pokonał nawet crossover Fortnite z Marvel's Avengers.

Ujawnione podczas targów CES 2020 logo next-genowego PlayStation 5 bije prawdziwe rekordy popularności w serwisie Instagram. Zaledwie po 48 godzinach od publikacji, post z symbolem PS5 ma już ponad 5 milionów lajków, co stawia go w absolutnej czołówce platformy i nic nie wskazuje na to, żeby licznik miał się zatrzymać.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Welcome to 2020. #PS5

Post udostępniony przez PlayStation (@playstation)

Wrzutka z łatwością przebiła nawet głośną zapowiedź crossovera Fortnite z Avenger's Endgame. Pomimo ogromnej popularności obu produktów ogłoszenie to zgarnęło wówczas „jedynie” 2,6 miliona lajków, czyli niemal dwa razy mniej od loga PS5. Licznik konkurencyjnego posta z pokazem Xbox Series X Microsoftu zatrzymał się na około milionie, a warto pamiętać, że w tym przypadku mieliśmy do czynienia z prezentacją wyglądu całej konsoli, podczas gdy Sony ujawniło jedynie jej logo.

Staje to w sprzeczności do ostatnich plotek jakoby nowe (stare) logo nie podobało się graczom ze względu na zbyt małe zmiany. Jak widać jest wręcz przeciwnie, gdyż publika prostotę znaku graficznego po prostu uwielbia. Jakby tego było mało, to pod postem piętrzą się całe połacie komentarzy, poprzez które fani na temat nowej konsoli dyskutują. Tych ostatnich w w chwili pisania artykułu jest już ponad 130 tysięcy.

Niewykluczone, że jakiś wpływ na wynik omawianego posta miały również słowa prezesa Sony Interactive EntertainmentJima Ryana, jaki w wywiadzie z Business Insider Japan zdradził, iż znamy obecnie jedynie część nowych funkcji PlayStation 5:

Za każdym razym gdy nowa konsola debiutuje na rynku, procesor i grafika ulegają poprawie. To oczywiście kuszące, ale mamy w zanadrzu kilka asów w rękawie. Potwierdziliśmy już obecność (w konsoli) dysku SSD, a osiągnięcie niemal błyskawicznych czasów ładowania to ogromna zmiana.

Dźwięk 3D oraz obsługa haptycznych wibracji to także ważne funkcje i niewątpliwie zaskoczy Cię jak bardzo zmieniły się dzięki nim twoje doświadczenia z gry gdy tylko je wypróbujesz...

Ale to nie wszystko. Jest ciągle sporo unikalnych funkcji PlayStation 5, które będa je odróżniać od poprzednich konsol. Te najważniejsze zostaną dopiero ujawnione.

PlayStation 5 będzie miało premierę pod koniec obecnego roku i od razu podejmie walkę z debiutującym w tym samym okresie Xbox Series X.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 9 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Recenzja: Helldivers 2 - 13.02.2024 11:55
Recenzja: Marvel's Spider-Man 2 - 12.11.2023 15:00
Zagrajmy w: Ghost of Tsushima #3 - 20.08.2023 10:05
Spider-Man: Miles Morales to samodzielna produkcja - 15.06.2020 23:21
Zapowiedziano remake Demon's Souls - 12.06.2020 14:07
Niedawno pisaliśmy też o...

Nowe Prince of Persia w Babilonie ?

arrow-right
arrow-right

Najlepiej sprzedające się gry na PS Store — grudzień. GTA V wraca na podium

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: