News

Mark Cerny zakończył swoją przygodę z PS4 platynką w Cuphead

Poza sennymi prezentacjami i projektowaniem sprzętu i gier, Mark jest też niezłym graczem.

Mark Cerny stał się szerzej rozpoznawalny po prezentacjach PS4, oraz PS4 Pro, gdy jako główny architekt obu sprzętów opowiadał o ich możliwościach. Niestety, ostatnie dwie jego duże prezentacje (PS4 Pro i PS5), pełne technicznych detali, stoją też za jego przezwiskiem "Mark Senny", przez monotonny i nieco smutny sposób wypowiedzi.
Jeśli jednak gracie w gry od dawna, wiecie, że Mark jest w branży nie od dziś, a jego nazwisko można znaleźć chociażby w napisach końcowych Crashy, Spyro, Jaka & Daxtera, Ratcheta & Clanka, Resistance, Killzone, God of War III i oczywiście bardzo specyficznego Knacka którego obiema częściami Mark jako twórca podniecał się zdecydowanie dwa razy bardziej, niż było warto. Niektórzy żartowali, że na PS5 wyjdzie pewnie trzecia część, ale słaba sprzedaż dwójki raczej dobiła tę serię, którą Mark osobiście oceniał na zdecydowane 11/10.

Okazuje się jednak, że poza tworzeniem gier i sprzętu, Mark jest też hardkorowym graczem. Dziś poinformował, że zakończył swoje granie na PS4 zdobywając platynowe trofeum w grze Cuphead - platformówce znanej z wysokiego poziomu trudności (i znanej z tego, że niektórzy streamerzy nie potrafili nawet przejść tutoriala...).

Jak na razie nie słychać nic o kolejnych produkcjach Marka, ale zapewne jego nazwisko ujrzymy przy okazji preinstalowanego na dyskach PS5 Astro's Playroom, czy też w kolejnej grze Hideo Kojimy (Mark zna świetnie japoński i był konsultantem technicznym przy Death Stranding), nad którą trwają już prace ( Hideo dłubie nad nową grą i szuka rąk do pomocy).

Premiera PS5 w USA już za 17 dni.

Tagi:
Platformy:
Gry:
Czas czytania: 2 minut, 23 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Cuphead znienacka wskoczył na PS4 - 29.07.2020 09:40
Co pobierali Europejczycy na Switcha w styczniu? - 04.02.2020 16:32
Wszystko co wiemy o PlayStation 5 - 18.03.2020 17:28
Redaktor Wired widział PlayStation 5! - 16.04.2019 15:52
Niedawno pisaliśmy też o...

Destruction AllStars trafi do PS+, bo gra nie zdąży na premierę PS5

arrow-right
arrow-right

Odświeżone PS Store jest... słabe

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: