NFS Heat to najnowsza odsłona legendarnego cyklu Need for Speed. Choć marka ma za sobą aż 25 lat historii w postaci mniej lub bardziej udanych części serii, to trzeba przyznać, iż przez ostatnie lat znacząco podupadła stając się cieniem dawnego siebie. Debiutujący dzisiaj NFS Heat miał tą złą passę przerwać, sprawdźmy więc jak kształtują się pierwsze dostępne oceny gry w internecie.

Okazuje się, że nowy projekt Ghost Games, choć rzeczywiście przebił w ocenie ostatnie odsłony serii, to nadal nie zbliżył się nawet do poziomu dawnych części gry. Heat uzyskał w serwisie Metacritic wynik na poziomie 74/100 punktów, co stawia go w szeregu z bardziej przeciętnymi grami generacji jak Killzone: Shadow Fall czy Aven Colony. Eksperci zgodnie chwalą dobrze wyważony model jazdy i pięknie wykonane modele samochodów krytykując przy tym grę za mało ciekawe misje poboczne i bardzo krótką oraz niespecjalnie interesującą fabułę.

Oceny są więc dość pozytywne, lecz po szumnych zapowiedziach wydawcy i dewelopera wiele osób oczekiwało jednak więcej. Na sukces w postaci 86 punktów, jakie otrzymał legendarny Need for Speed: High Stakes mało kto liczył, ale 82 punkty w 100-stopniowej skali osiągnięty przez nie mniej popularny tytuł Need for Speed: Most Wanted z 2005 roku był bardziej spodziewany. Pokonać ostatnie odsłony serii w postaci NFS: Payback czy Need for Speed (2013) z wynikami zaledwie kolejno 61 i 66 oczek trudno nie było, toteż włodarze z EA mogą w przypadku NFS: Heat odtrąbić sukces jedynie połowicznie.

Warto wspomnieć, że, pomimo iż gra miała premierę dopiero dzisiaj, to subskrybenci usług Origin Access Premier oraz EA Access mogli prowadzić rozgrywkę już od trzech dni. Na podobne rozwiązanie uprzywilejowujące posiadaczy abonamentów zdecydował się niedawno Microsoft ze swoim Gears 5, który był dostępny w popularnym GamePass jeszcze przed sklepową premierą produkcji.

NFS Heat jest dostępny na PS4, Xbox One oraz PC w cenie 289 zł (PS Store), 289 zł (Microsoft Store) oraz 249 zł (Origin). Gra posiada pełną, polską wersję językową.