News

The Outer Worlds odnosi komercyjny sukces. Sprzedaż gry przewyższyła oczekiwania

A przynajmniej tak twierdzi wydawca.

The Outer Worlds to prawdziwy czarny koń bieżącego roku. Obsidian Entertainment będące producentem tytułu po niskiej sprzedaży ich tradycyjnego RPG-a Pillars of Eternity 2 zostało spisane przez wiele osób na straty. Jak się okazało — niesłusznie. Deweloperzy zaskoczyli wszystkich oferując tytuł AA w jakości AAA, a oceny pomimo pewnych rozbieżności są mocno pozytywne, co opisywaliśmy w artykule —  Kalejdoskop Ocen: The Outer Worlds.

Teraz za sprawą raportu Take-Two możemy poznać opinię wydawcy na temat sprzedaży wspomnianego tytułu. Warto w tym miejscu wspomnieć, iż choć wydawcą gry było Private Division, to firma ta jest własnością giganta Take-Two, znanego z wydawania gier Rockstar jak GTA V czy Red Dead Redemption 2. Wpływu na dystrybucję The Outer Worlds nie miał również fakt wcielenia producenta tytułu do Xbox Game Studios, gdyż umowa dotycząca wydania gry została podpisana jeszcze przed tym wydarzeniem.

Włodarze przedsiębiorstwa podczas konferencji dla inwestorów ciepło wypowiadali się o wynikach produkcji Obsidian Entertainment, która według nich odniosła komercyjny sukces. Karl Stradoff, prezes firmy pokusił się nawet o stwierdzenie, iż „przewyższyła ona nasze oczekiwania, a recenzje były niezwykle pozytywne”. To dobra wiadomość dla fanów dewelopera, gdyż w związku z komercyjnym sukcesem tytułu jego kontynuacja jest teraz wysoce prawdopodobna, choć zadebiutuje ona już zapewne pod szyldem Microsoft.

Amerykanie nie podali niestety żadnych danych mających potwierdzić takie wyniki, toteż mając na uwadzę obecność gry w abonamencie GamePass, jaki dostępny jest niemal bez przerwy za jedyne 4 złote miesięcznie, należy do podanych informacji podchodzić z rezerwą. Jak pokazuje przypadek Gears 5 przez dołączenie gry do usługi, sprzedaż detaliczna kopii w tradycyjnym tego słowa znaczeniu może znacznie rozmijać się z popularnością tytułu, jak opisywaliśmy w artykule Choć sprzedaż Gears 5 nie zachwyca, to produkcja jest bardzo popularna

Przy okazji przypomniano również o wersji The Outer Worlds zmierzającej na przenośny Nintendo Switch, która jak zapewniono, ma zadebiutować jeszcze przed końcem marca 2020 roku.


Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 46 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Premiera Pokemonów Sword / Shield już w ten piątek

arrow-right
arrow-right

Napływają pierwsze oceny NFS: Heat. Gra okazuje się przeciętniakiem

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: