News

Napływają pierwsze oceny Terminator: Resistance. Opinie recenzentów i graczy są bardzo rozbieżne

Choć oceny są różne, to jedno wiemy na pewno — spodziewanego krapu nie ma.

Gry na licencji często okazują się niezwykle słabe, toteż większość graczy miała co do Terminator: Resistance miała bardzo ostrożne podejście. Okazuje się, że niesłusznie, gdyż gra pomimo przeciętnych ocen recenzentów zbiera bardzo pozytywne opinie zarówno w internecie, jak i na Steamie.

Choć tytuł na Metacritic może pochwalić się mocno przeciętnym wynikiem 50 punktów w 100-stopniowej skali, to oceny graczy są znacznie bardziej przychylne oscylując wokół gornej granicy skali. Ryzyko ewentualnej manipulacji ocenami na Metacritic pozwala niemalże wykluczyć fakt, iż opinie klientów są przeważająco pozytywne również na Steam, gdzie swoje zdanie wyraziło już 366 graczy. Nabywcy zgodnie chwalą produkcję za możliwość dokonywania wpływających na historię wyborów i mechanikę strzelania, krytykując go jednocześnie za przeciętną grafikę i dość monotonne lokacje.


Wynik polskiego dewelopera cieszy gdy zdamy sobie sprawę, że studio Teyon — twórcy niesławnego Rambo: The Video Game, jaki okazał się niemiłosiernym krapem, wyciągnęło z tej katastrofy odpowiednie wnioski, co często okazuje się bardzo trudne.

Ciężko powiedzieć, z czego wynika aż tak wielka rozbieżność pomiędzy ocenami ekspertów a tymi pisanymi przez graczy. Zjawisko występowało to już kilkakrotnie wcześniej, choć wtedy różnica nie była aż tak duża. O tym, czy pozostałe opinie recenzentów okażą się równie surowe dowiemy się już niebawem.

Terminator: Resistance to całkiem typowy przedstawiciel gatuku FPS z elementami craftingu. W grze wcielamy się w członka ruchu oporu, jaki ma za cel powstrzymać śmiercionośne maszyny przed zniszczeniem ludzkości. Twórcy projektując tytul nie postawili na całkiem liniową formułę, lecz zdecydowali się zaimplementować częściowo otwarty świat pozwalający nam na realizację zadań pobocznych oraz pozostawili nam możliwość dokonania decyzji w kilku kluczowych momentach gry, co ma oczywiście wpływ na jej przebieg.

Gra jest dostępna po polsku na PS4, PC oraz Xbox One w cenie 249 zł (PS Store), 279 zł (Microsoft Store) oraz 169 zł (Steam).

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 43 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sony rejestruje patent nowego kontrolera. Czy tak będzie wyglądał DualShock 5?

arrow-right
arrow-right

Stadia otrzyma jednak więcej gier na start. Google ugina się pod naporem krytyki

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: