News

Nintendo planuje wskrzesić dwa klasyki

I chociaż sieć huczy od plotek, na prezentację wciąż musimy poczekać.

O wydaniu remasterów klasycznych gier z GameCube, Wii czy WiiU mówi się od dawna. Nintendo podobno wstrzymuje się z całością, bo z powodu epidemii i pracy zdalnej postępy przy tworzeniu portów klasycznych gier na Switcha nieco zwolniły. Niedawno dowiedzieliśmy się, że wróci do nas Pikmin ( Pikmin 3 Deluxe wraca na Switchu), ale to nie koniec atrakcji.

Pierwszą z gier które mają szansę wrócić (jako remaster lub zupełnie nowa odsłona), jest Super Mario Sunshine, wydane w 2002 roku na GameCube. Podpowiedź w sprawie tego tytułu wrzuciło na twittera samo Nintendo - poniższa grafika nie pochodzi bowiem z żadnej z ostatnich gier i wygląda na stworzoną zupełnie od nowa:

Drugą z gier które mają zaliczyć powrót jest The Legend of Zelda: Skyward Sword i tym razem niespodziankę zepsuł Amazon. Gra pojawiła się bowiem w katalogu firmy, ale niestety bez okładki czy daty premiery - wygląda więc, że Nintendo dopiero "zarezerwowało" przestrzeń w sklepie na produkt i jeszcze nie jest gotowe do prezentacji. Oryginał pojawił się w 2011 roku na Wii (a także WiiU) więc w przypadku tej gry remaster nie byłby zbyt wymagający pod względem konwersji, gdyż Switch jest parametrami zbliżony do Wii U (Zelda: Breath of Wild wyszła na obie konsole).

Ja chętnie przywitałbym na moim Switchu obie gry. Poniżej premierowe trailery obu tytułów.


Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 14 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Ghost of Tsushima z darmowym dodatkiem multiplayer

arrow-right
arrow-right

EA Origins i EA Access zamienią się w EA Play

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: