News

[Aktualizacja #1] Data premiery i cena Xboxów Series X oraz S wyciekły!

Gdy najbardziej znany hydraulik zabawia się na imprezie urodzinowej, w Microsofcie następuje przeciek roku! Jest też polska cena mniejszej konsoli.

Aktualizacja #1, 15:45

Polska cena Xbox Series S to 1349zł, a więc w połowie między tymi które sugerowałem. Ceny większego i najpotężniejszego w nowej generacji Xbox Series X polski oddział nie podał, ale w tej sytuacji będzie to niemal na pewno 2249zł.

------- Oryginalna treść -------

Tego nie spodziewał się nikt - Microsoft w tym roku wyjątkowo nie ma szczęścia do przecieków i praktycznie wszystkie informacje o next-genie w jakiś sposób wyciekły przed oficjalną wiadomością. Tym razem informacje opublikowała redakcja serwisu WindowsCentral, która zazwyczaj zajmuje się takimi przeciekami w kontekście Windowsa - ale rzadko kiedy się myli.

Data premiery Xbox Series X i Xbox Series S

Nowe konsole Microsoftu, Xbox Series X oraz Xbox Series S zadebiutują... 10 listopada 2020 roku (wtorek). To raptem 3 dni wcześniej niż do tej pory wskazywano, ale jeśli ktoś jest przesądny to piątek trzynastego nie był najlepszym terminem, zapewne stąd zmiana.

Ceny Xbox Series X i Xbox Series S

Razem z datą premiery wyciekła też cena obi konsol:

- Xbox Series X – 499 $ lub 35 $ w abonamencie miesięcznym
- Xbox Series S – 299 $ lub 25 $ w abonamencie miesięcznym

Jeśli nadal będzie na świecie panował przelicznik 1 $ = 1 € (co wynika z tego, że w Europie doliczamy jeszcze VAT a w USA zależy to od stanu), to cena konsol wyniesie u nas odpowiednio 499 € i 299 €.

Polskie ceny?

Ponieważ Microsoft nadal oficjalnie nie potwierdził tych informacji, ale też ich nie dementuje (jedynie wrzucili smutną małpkę na twittera), sklepy nie pokazały oficjalnej oferty. Można jednak szacować, że cena wyniesie 2199 - 2229 zł za Xbox Series X oraz 1299 - 1399 zł za Xbox Series X.
Konsola Sony powinna więc być nieco tańsza i zmieścić się w 1999zł - Sony zapewne teraz już długo czekać nie będzie.

Xbox Series S?


Urządzenie nadal nie zostało oficjalnie potwierdzone, ale liczba wycieków jest tak wielka, że wiadomo nawet o ile ma być gorszy od Xboxa Series X. "eska" miała być czymś pomiędzy Xbox One X a Xbox Series X, ale wygląda na to, że sprawdzi się moja inna teoria - konsola zastąpi Xboxa One X, gdyż z mocą 4 teraflopów urządzenie ma niemal identyczną moc (to aż 8 mniej od XSX!). Dostanie jednak szereg opcji nowej konsoli, jak dysk SSD, szybki start gier, usypianie/wznawianie w dowolnym miejscu, czy ray tracing. Jeśli jednak gry z XSX mają na nim działać, to będą to naprawdę srogie cięcia - zapewne do HD (1080) oraz raptem 30 FPS, względem aż 60FPS i 4K w wersji konsoli z literką X.

Reakcja Microsoftu?


Bezcenna.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 13 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Crash Bandicoot 4 z kolejną grywalną postacią i wersją demo

arrow-right
arrow-right

Brytyjska witryna PlayStation też sugeruje start PS5 w grudniu

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: