News

Brytyjska witryna PlayStation też sugeruje start PS5 w grudniu

Gdy trailer to za mało, oficjalne źródło dorzuca swoje dowody do historii z osobnymi premierami.

Zeszłotygodniowy trailer Call of Duty mocno namieszał z datą premiery PlayStation 5 ( PlayStation 5 zadebiutuje w Europie dopiero w grudniu). Sony co prawda usunęło trailer z informacją o dwóch różnych premierach konsoli z Youtube, ale... dziś oficjalne witryny zaktualizowano i otrzymaliśmy niemal ten sam komunikat.

Tak wyglądało zakończeni trailera COD:BOCW

Jeśli wejdziemy na amerykańską witrynę Playstation, wybierzemy dział "Hardware " i tam PlayStation 5, wciąż widzimy określenie dotyczące daty premiery "Launches Holiday 2020".


Gdy jednak wejdziemy na tę samą stronę w języku brytyjskim, ewidentnie widać zmianę na "Launches late 2020", które pokrywa się z trailerem COD i plotkami, że konsola zadebiutuje u nas dopiero w grudniu, być może niemal miesiąc później niż w USA i Kanadzie.

Oczywiście polska wersja witryny zazwyczaj jest aktualizowana nawet 2-3 dni później, ale nasze lakoniczne "Premiera w okresie świątecznym 2020 r." z racji naszych zwyczajów (okres świąteczny jest po Adwencie, a nie jeszcze przed nim, czyli po Święcie Dziękczynienia którego co oczywiste nie obchodzimy), więc nie zdziwię się, jak w celach marketingowych nikt nie zmieni tego na bardziej pesymistyczne brzmienie typu "późny 2020".

Tak późne ujawnienie cen i dat premiery (bodaj najpóźniej w historii) nie ułatwia życia fanów obu firm i naraża na coraz większe spekulacje. Niemal pewne jest już, że Xbox Series X wystartuje 13 listopada, w tym samym lub 7 dni późniejszym terminie spodziewane jest PlayStation 5 (wynika to z dat premier kilku gier), ale to wszystko co wiemy. Nawet spekulacje o cenach nadal pozostają spekulacjami z brakiem pewnego źródła (ostatni wyciek - wygranie konsoli XSX w Pringlesach w RPA niestety nim nie jest - bo nie wiadomo jaki przelicznik do dolara/euro zastosowano, oraz czy zawarto podatki). Obecnie mamy więc rozrzut między 1500 a 2500zł za konsole nowej generacji.


Niecierpliwie czekamy, zegar tyka, a fani wkrótce zaczną zgłaszać publiczne bojkotowanie i obrażanie się na obie firmy (chociaż i tak w dniu premiery pobiegną z wywieszonymi językami).

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 44 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

[Aktualizacja #1] Data premiery i cena Xboxów Series X oraz S wyciekły!

arrow-right
arrow-right

Dirt 5 z późniejszą premierą, żeby od razu wyjść na next-geny

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: