News

Zapowiedziano PlanetSide 3. Gigantyczne MMO stanie się jeszcze większe

Produkcja ma przebić skalą wszystko, co widzieliśmy do tej pory.

PlanetSide to produkt nieco zapomniany. Druga część pecetowego MMOFPS, którego cechą rozpoznawczą była ogromna skala działań wojennych, w których jednocześnie spotkać się mogło tysiące graczy, w ostatnich latach usunął się w cień pod naporem innych bardziej popularnych produkcji. Wkrótce może się to jednak zmienić.

Daybreak Game Company odpowiedzialne za produkcję tytułu zapowiedziało właśnie trzecią część gry, a informacje podawane na jej temat są naprawdę imponujące. PlanetSide 3 ma przekroczyć skalą wszystko, co do tej pory znaliśmy, oferując całe systemy gwiezdne i planety gotowe do podboju przez tysiące graczy z całego świata. Przejęte terytoria będą stanowić zalążki do tworzenia się ogromnych sojuszy zrzeszających potężne imperia. Atrakcji i możliwości prowadzenia walki będzie więc całe mnóstwo, a projekt, jeśli zostanie odpowiednio zrealizowany, będzie czymś dotąd niespotykanym w świecie strzelanin online.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, gdy słyszymy o prawdziwym następcy PlanetSide 2, lecz dopiero teraz otrzymaliśmy oficjalne o tworzeniu sequela. Wcześniej dochodziło do przecieków, dzięki którym mogliśmy poznać szczątkowe aspekty nowej gry, a w 2016 jeden z deweloperów w dwuznacznym poście droczył się z fanami o możliwości stworzenia PlanetSide 3.

Obecna część cyklu tj. PlanetSide 2 dzierży oficjalny rekord Guinessa w największej ilości graczy toczących jednocześnie walkę w grze FPS na jednym serwerze. Tych było imponujące 1158 we wrześniu 2015 roku. Od tego czasu pomimo wydania w czerwcu 2015 wersji na PlayStation 4 gra boryka się z niedoborem graczy. Nowych poprzez brak poważnych kampanii marketingowych i znikome akcje reklamowe nie udaje się zainteresować, a starzy po latach rozgrywki powoli się wykruszają. To dla studia poważny problem, gdyż unikatowe cechy produkcji w postaci ogromnej skali działań wojennych mogą wkrótce zostać wkrótce przyćmione przez zmniejszającą się populację na serwerach.

Co ciekawe nie jest to jedyna gra, jaką tworzy obecnie Daybreak Game Company. W przyszłym roku na PC oraz PS4 ma zadebiutować poboczna odsłona serii w postaci PlanetSide Arena, która jest obecnie dostępna do przetestowania w systemie Early Access. W przeciwieństwie do poprzedniej części, jaka była MMOFPS-em, ta oferuje bardziej standardowe zmagania FPS w postaci meczy trwając od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Twórcy zdecydowali się również na implementację niezwykle popularnego ostatnimi czasy trybu battle royale.

Deweloperzy zarzekają się, że produkcja dwóch gier jednocześnie nie wpłynie w żaden sposób na ich jakość, a dzięki doświadczeniom z PlanetSide Arena, trzecia pełnoprawna część serii ma być jeszcze lepsza. Poboczna odsłona ma stanowić niejako fundament fabularny i technologiczny, na jakim powstanie PlanetSide 3, dzięki czemu zazębiać się będzie między innymi warstwa fabuła tytułu.

Twórcy uspokoili też fanów, dementując popularne plotki o rychłej śmierci obecnej części gry, informując jednocześnie, iż do „opieki” nad PlanetSide 2 oddelegowano osobny sztab ludzi, jaki oprócz konserwacji ma również zajmować się dalszym rozwojem tytułu.

Obecnie data premiery najnowszej części gry nie jest znana.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 41 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Okami powróci, jeśli tylko Capcom wyda zgodę

arrow-right
arrow-right

Plotka: Wyciekło real-foto devkitu PlayStation 5

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: