News

Pandemia może zagrozić grom zmierzającym na Xbox Series X

Sama konsola ma się za to pojawić bez opóźnień.

Pandemia wirusa może wzbudzać niepokój wśród osób obawiających się przełożenia premier konsol nowej generacji. Na ten moment wiemy, iż w przypadku Xbox Series X nie ma się czym martwić. Przynajmniej według Phila Spencera który w wywiadzie z CNBC podzielił się informacjami dotyczącymi premiery nowego Xboxa i zmierzających na niego gier.


Szef marki Xbox wyjawił, że premiera konsoli nie zostanie przesunięta. Sytuacja związana z COVID-19 może mieć pewien wpływ na debiut urządzenia, ale zespoły nad nim pracujące dobrze się sprawują i robią wszystko, aby konsola trafiła na rynek w terminie. Konsola będzie wyprodukowana w stosownych ilościach na czas, by wydać ją na rynku w okresie świątecznym tego roku.

Większym problem mają stanowić gry na nową konsolę Amerykanów, które miały pojawić się na premierę Xbox Series X. Większość deweloperów musiała przestawić się tryb pracy zdalnej, co w niektórych przypadkach okazało się trudniejsze, niż się spodziewano. Spencer podkreśla, że bezpieczeństwo pracowników Xbox Game Studios jest dla Microsoftu najwyższym priorytetem oraz opóźnienia związane z grami są dopuszczalne.

Xbox Series X pojawi się na półkach sklepowych pod koniec tego roku w okresie świątecznym. Dodatkowo Microsoft ogłosił, że 7 maja zaprezentuje gry od zewnętrznych twórców, zaś latem zostaną przedstawione projekty od własnych studiów firmy.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 12 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Wyciek TLoU 2 za sprawą buga? Analityk: to patch do jednej z gier miał lukę

arrow-right
arrow-right

W Star Wars: Battlefront (2004) przywrócono wsparcie multiplayera

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1448 dni temu

Cały Phil - czyżby znów wszystko dla dobra graczy...?

odpowiedz
...
31.182.***.*** • #2
GoDlike
1448 dni temu

Jak najbardziej :)

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: