News

Patch 1.2 do Cyberpunka z cyberpoślizgiem

Tym razem to nie epidemia potrzymała Redów przed kolejną porcją poprawek...

Trzeba przyznać, że CD Projekt Red od dnia premiery Cyberpunka urządził sobie jazdę gołym tyłkiem po nieheblowanej desce. Po tym, gdy sytuacja w końcu wydawała się opanowana, a gra zbliża się do magicznych 30 FPSów, firmę znów nękają kłopoty.

Na początku tego roku ogłoszono, że pomiędzy dużymi patchami 1.1 i 1.2, które zostaną wydane w styczniu i lutym nie będziemy już dostawać hotfixów (chociaż ostateczne taki trzeba było wydać), a potem przyjdzie pora na kolejne mniejsze poprawki i darmowe DLC. Niestety, na początku lutego włamano się do systemów firmy i zaszyfrowano część danych. Firma odzyskała je z backupu, ale troszkę to zajęło i chyba część pracy z ostatnich dni niestety się również zgubiła - oto bowiem dziś poinformowano, że nowy patch wyjdzie dopiero w drugiej połowie marca, a zatem aż z miesięcznym poślizgiem. Gra opowiadająca o cyberświecie sama więc padła ofiarą... cyberataku. O, ironio.

Całe opóźnienie skwitowano ogólnikowym marketingowym:

Nie są to wiadomości, którymi lubimy się dzielić, ale chcemy się upewnić, że aktualizacja zostanie wydana gdy będzie gotowa. Oczekujcie na więcej informacji bliżej daty jej wydania. Dziękujemy za nieustającą cierpliwość i wsparcie.

Cóż, nie wiem jak to jest z tą cierpliwością, ale trzeba przyznać, że gra zaczyna mieć już spore przeceny w sklepach stacjonarnych, bo w cyfrowym PS Store jak gry nie było, tak nie ma (Sony wycofało ją przed świętami). Obawiam się, że mimo świetnej fabularnej treści, Cyberpunkowi szanse na grę roku dawno już przepadły, a z wielkiego hitu jakim gra mogła być gdyby wydano ją dopiero za 2-3 miesiące, pozostanie już chyba tylko sparafrazować cytat Andrzeja Sapkowskiego na temat gier Wiedźmińskich i odnieść je do growego wcielenia systemu RPG od Mike'a Pondsmitha - ta gra narobi(ła) im smrodu i g...wna.

Oczywiście są niewielkie szanse, że gra zostanie doceniona po wydaniu next-genowego patcha, ale ten wyjdzie najwcześniej we wrześniu, o ile firmy znów coś przykrego nie spotka...

Namiastkę tego co powinny przynieść ulepszenia dla wersji next-gen zobaczycie poniżej, w porównaniu z wersją PC:

Czas czytania: 2 minut, 54 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Plotka: FF7 Ever Crisis lub Kena:BoS w marcowym PS+

arrow-right
arrow-right

State of Play już w czwartek

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: