News

PlayStation Plus przechodzi reformę [mnóstwo świetnych gier!]

Jednym z tematów nocnej konferencji Sony była wzmianka, że PlayStation Plus się zmieni. Zamiast czterech gier na miesiąc, będziemy mogli pobrać zaledwie dziesięć. Zaraz, że co?!

Wypowiedź Jacka Trettona podczas konferencji Sony gdzieś umknęła mi pomiędzy natłokiem słów, przez co w pierwszej chwili wyglądało na to, że Plus otrzyma tylko jednorazowo bonus w postaci dziesięciu gier zamiast standardowych czterech. Ot taki gest z okazji E3. Jednak jak się okazało, jedynie słuch mnie zawiódł, a cała usługa przejdzie z dniem jutrzejszym (w USA dzisiaj) pewną przemianę. Co to dla nas oznacza?

Stary system polegał na tym, że co miesiąc dostawaliśmy jedną grę na PS3, jedną na PS One oraz dwa minisy. W nowej formie zostanie udostępnione dziesięć tytułów na PS3, więc gry na PS One oraz Minisy idą w zapomnienie. Będą to wedle założeń same "hity" dostępne w sklepiku Sony. Każdego następnego miesiąca następuje rotacja, podczas której przynajmniej trzy gry z listy są podmieniane na nowe tytuły.

Lista gier, które znajdą się w jutrzejszej aktualizacji wygląda następująco:

- Virtua Fighter 5: Final Showdown - dostępne do 4 lipca
- Oddworld: Stranger’s Wrath HD - dostępne do 12 sierpnia
- Renegade Ops - dostępne do 15 sierpnia
- Chime Super Deluxe - dostępne do 18 lipca
- Outland - dostępne do 12 sierpnia
- Darksiders - dostępne do 15 sierpnia
- Warhammer 40,000: Space Marine - dostępne do 18 lipca

Jako specjalny prezent z okazji wprowadzenia nowego systemu wszyscy abonenci Plusa otrzymają możliwość pobrania dodatkowych pierwszoklasowych trzech gier ze stajni Sony: inFamous 2Motorstorm: Apocalypse, oraz LittleBigPlanet 2. Wyjątkowo te pozycje będą dostępne przez cały następny rok.

Wśród tych dziesięciu tytułów znajdą się również gry od niezależnych developerów, a jako pierwsza w okresie letnim trafi do plusa Retro/Grade, gdzie będzie dostępna przez osiem tygodni.

Dodatkowo, każdego miesiąca jedna z gier na liście ma status "Gry Miesiąca". Będzie to zawsze świeży tytuł z najlepszych produkcji jakie ma do zaoferowania sklepik Sony, wliczając w to nawet cyfrowe wersje gier pudełkowych. Czerwcową Grą Miesiąca jest Virtua Fighter 5: Final Showdown.

Nic więcej poza tym raczej się nie zmieni. Dalej będziecie mogli przechowywać wasze save'y w chmurze, korzystać z automatycznej aktualizacji czy zniżek na gry. Trzeba przyznać, że pierwszy miesiąc "nowego Plusa" to istny, spóźniony dzień dziecka.

[źródło ]

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 1 sekunda
Niedawno pisaliśmy też o...

LittleBigPlanet Vita, Gravity Rush i Persona 4 Golden szturmują Los Angeles

arrow-right
arrow-right

Need For Speed: Most Wanted, to Burnout w przebraniu?

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: