News

Pokemony Scarlet/Violet dostaną DLC

Wiadomo, że DLC nie musi wyjść od razu po premierze, ale Game Freak chyba przesadziło w drugą stronę...

Nintendo przygotowało dziś mały pokaz dla fanów świata Pokemon. Poza nowym serialem dla Netflixa, oraz aplikacjami na komórki, wspomniano też o dodatkach do najnowszej odsłony serii, konsolowego Pokemon Scarlet/Violet.

Gra ma dostać DLC, nazwane The Hidden Treasure of Area Zero. Niestety trzeba przyznać, że twórcy Poksów wybierają totalnie dziwną drogę z podziałem gier na kolory. Miało to sens w czasach GameBoyów, ale teraz doprowadziło do absurdalnej sytuacji, gdzie dostaniemy aż dwa DLC - po jednym dla każdej gry. Jeśli więc macie Pokemony Violet a kupicie Area Zero w wersji Scarlet... nie zagracie. Pomyłka będzie srogo kosztować, bowiem dodatki wyceniono na 140zł każdy. Jakby tego było mało, poza tym, że w samych grach są niewielkie różnice, również DLC dla obu gier - fabularnie takie samo - zaoferuje inne kostiumy dla graczy.

DLC dla każdej z gier trafią do nas w dwóch zestawach. Pierwszy The Teal Mask, zadebiutuje dopiero 31 grudnia 2023 i zabierze bohaterów na szkolną wycieczkę do Kitakami. Drugi, The Indigo Disk, pozwoli studiować wiedzę o Pokemonach na akademii Blueberry i zadebiutuje dopiero 30 kwietnia 2024.

Trzeba przyznać, że GAME FREAK potrzebuje na stworzenie tych dodatków więcej, niż w poprzednich latach potrafiło zająć przygotowanie całych pozycji... DLC zadebiutują ponad rok po premierze gry. Firmie tak wolno idą prace nad dodatkiem, że nie była nawet w stanie pokazać dziś gameplayu, a jedynie grafiki koncepcyjne i scenki CGI, zupełnie jakbyśmy cofnęli się o 20 lat... Kto wie, może przed wydaniem drugiej części DLC doczekamy się już nowego Switcha i stąd tak późny termin?

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 24 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Square wchłonie Luminous Productions, bo Forspoken zawiodło

arrow-right
arrow-right

State of Play za nami. Resident Evil 4 wygląda przekozacko!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: