Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Polski Blair Witch z pierwszymi ocenami. Produkcja okazuje się być średniakiem

Sukces niewątpliwie jest, ale spodziewaliśmy się chyba czegoś więcej.

Blair Witch to najnowsza gra polskiego studia Bloober Team, o której dowiedzieliśmy się podczas konferencji Microsoftu w czerwcu bieżącego roku. Wyspecjalizowany w horrorach deweloper ma już na swoim koncie m.in. ciepło odebrane Layers of Fear i Observer, toteż oczekiwania co do nowego tytułu były jeszcze wyższe. Szczególnie że ostatnia gra studia tj. Layers of Fear 2 okazała się, mówiąć trywialnie — niewypałem.

Zwiastun Blair Witch:

Teraz możemy się o tym przekonać, gdyż napływają pierwsze oceny debiutującego wczoraj tytułu. Okazuje się, że choć studio podniosło się po porażce ich ostatniej gry, to niestety nie doczekaliśmy się hitu na miarę 9/10. W serwisie Metacritic skupiającym opinie graczy i recenzentów z całego świata Blair Witch utrzymuje poziom średniaka. Oceny profesjonalistów wersji na PC uplasowały się na poziomie 74/100 , natomiast odczucia graczy sięgają dość niskiego pułapu 5,2/10. W przypadku edycji na konsole prezentuje się to bardzo podobnie.

Co ciekawe jedna z lepszych gier Polaków — Layers of Fear, trzyma się z wynikiem 72/100. Odnotowujemy więc poprawę w jakości projektów tworzonych przez Bloober Team, lecz niestety jest ona minimalna. Gracze chwalą przede wszystkim gęsty, niepokojący klimat tytułu i nieprzeciętną oprawę graficzną, lecz punktują bardzo krótką historię na jedynie 4-5 godzin i niski poziom trudności.

Twórcy co prawda zapewniają, iż ich dzieło zostało zaprojektowane do wielokrotnego przechodzenia i grając jedynie raz, nie zobaczymy wszystkiego, co produkcja ma do zaoferowania, lecz jak widać nie usprawiedliwia to w oczach graczy tak niskiej długości gry.

Tytuł oprócz oczywiście obecności w Microsoft Store jest, dzięki partnerstwu z Amerykanami, również dostępny w abonamencie Xbox Game Pass, gdzie dzięki częstym promocjom możemy go ograć za jedyne kilka złotych. Jeśli więc nie jesteście do końca przekonani czy powinniście go zakupić, to subskrypcja abonamentu zdaje się idealną okazją, aby produkcję przetestować.

Blair Witch jest już dostępny na Xbox One i PC w cenie 109,90 zł (Microsoft Store).

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 45 sekund

Na Netflixa niespodziewanie wskoczył serial na podstawie pierwszej części gry Yokai Watch

arrow-right
arrow-right

Ponad 14 minut nowego gameplay'u z Cyberpunk 2077!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.