News

Prey w wersji VR zadebiutuje na PS4? Gra pojawiła się na chwilę w znanym sklepie

Jeśli to prawda, to szykuje się jedna z najciekawszych produkcji VR wszechczasów.

Choć Prey nie odniósł nigdy wielkiego sukcesu sprzedażowego, to zapisał się w historii branży jako jedna z najlepszych produkcji ostatniej dekady. Tytuł czerpiący całymi garściami z dawnego hitu System Shock 2 otrzymał dość pozytywne recenzje ekspertów, ale dopiero gracze wynieśli go na piedestał produkcji wyprzedzającej większość współczesnych gier pod względem jakości.

Dzięki właśnie tej ciekawej produkcji, dziś na studio ją tworzące — Arkane wielu internautów spogląda z zaciekawieniem, tylko po to, by sprawdzić, czy nie powstaje sequel kosmicznego RPG-a. I wygląda na to, że coś mogło się w tej sprawie ruszyć, a nowa wersja gry może już powstawać, chociaż nie w takiej formie, jakiej życzyliby sobie tego niektórzy fani.

Na stronie jednego z większych sklepów internetowych specjalizujących sie w grach wideo — ShopTo pojawił się bowiem Prey w wersji VR na PlayStation 4. Co naturalne w takich przypadkach strona została bardzo szybko usunięta, ale udało nam się dotrzeć do jej oryginalnej treści zapisanych jeszcze w pamięci podręcznej wyszukiwarki Google:

Co ciekawe, sklepowy listing przedstawia jedynie wersję gry na konsolę Sony. Próżno szukać odniesień do pecetów, na których przecież różnorakich gogli VR jest całkiem sporo, natomiast brak obecności wersji na Xbox One jest jednak całkiem zrozumiały z bardzo prostego powodu — Microsoft nie zaprezentował dotychczas żadnej wersji gogli VR na ten sprzęt, toteż mowy o tej platformie być nie mogło.

Nie warto jednak z obecności jedynie wersji na PS VR wyciągać żadnych wniosków na temat domniemanej ekskluzywności tytułu. Strona produktu w sklepie internetowym była bowiem niczym innym ja jedynie placeholderem (wypełniaczem) bez nawet odpowiedniego zdjęcia pudełka czy daty premiery. Możliwe, że z racji największej sprzedaży na platformie Sony sklep stworzył stronę produktu głównie dla tej platformy, a pozostałe (w zamyśle pecety) miał zamiar dodać później do gotowej już witryny. Plany te pokrzyżowało jednak jej odkrycie, przez co finalnie została usunięta. Głodnym Prey'a w wersji VR czytelnikom pozostaje czekać na rozwój sytuacji i oficjalne stanowisko firmy.

Prey zadebiutował 5 maja 2017 roku na PS4, Xbox One oraz PC w polskiej wersji językowej.

Platformy:
Gry:
Czas czytania: 2 minut, 56 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

11 tytułów wypadnie w czerwcu z usługi Xbox Game Pass

arrow-right
arrow-right

Codemasters kładzie ręce na marce WRC. Wygrali licytację

Komentarze
...
193.19.***.*** • #1
Raito
1410 dni temu

Z VRem czy bez gra jak najbardziej warta zakupu i ogrania. Stawiam ją na równi z pierwszą częścią Dishonored. Arkane to artyści jakby nie patrzeć. Żadna ich gra chyba nie odniosła jakiegoś wielkiego sukcesu, ale nadal tworzą. Czy to nowe IP, czy dodatki do powstałych tytułów. A PREY jak dla mnie to jedna z lepszych gier tej generacji.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: