News

Pro Evolution Soccer 2013 – Zupełnie nowa gra w piłkę!

Już tej jesieni Konami Digital Entertainment zaoferuje kibicom bezprecedensowy poziom kontroli gry w nowej odsłonie Pro Evolution Soccer. Jak przystało na grę, która zyskała aprobatę samego Cristiano Ronaldo – zawodnika, który jest uosobieniem wysokich umiejętności i wdzięku na boisku – PES 2013 powraca do korzeni serii, kładąc nacisk na indywidualne zdolności najlepszych światowych graczy.

Daje przy tym całkowitą swobodę w doborze stylu oraz pełną kontrolę nad strzałami. Wynikiem konsultacji przeprowadzonych zarówno z fanami piłki nożnej, jak i samej serii PES, jest najwierniejsze odtworzenie współczesnej piłki nożnej z modelami zawodników odzwierciedlającymi ich rzeczywiste ruchy, zdolności oraz styl gry, jak również szybkość i umiejętności dryblingu. Trzy kluczowe elementy stanowiące podstawę innowacji Pro Evolution Soccer 2013.

PES FullControl (PES FC)
Jeszcze nigdy gra piłkarska nie oferowała takiego poziomu kontroli nad rozgrywką.
- Całkowita swoboda kontroli. To seria PES wprowadziła pojęcie swobody poruszania się. PES 2013 idzie jeszcze dalej, dzięki PES FC, który daje całkowitą kontrolę nad piłką.
- Dynamiczny Pierwszy Kontakt. PES 2013 wprowadza subtelne sposoby odbierania piłki, od pułapek, po ostrożne podbijanie piłki atakującego, jak i wiele innych zagrań. Pierwszy kontakt jest najważniejszy, a gracze mogą zatrzymać piłkę przy pomocą przycisku R2/RT, powstrzymując tym samym podanie i natychmiast przejmując nad nią kontrolę lub wykorzystując impet podania, błyskawicznie podążyć za piłką!
- Pełna swoboda strzelania i podawania. Po raz pierwszy w PES 2013 możliwe jest swobodne dostosowanie parametrów podania i strzału, co pozwala graczom określić wysokość, jak i siłę każdego z tych zagrań. Możliwe jest więc wykonanie długiego, niskiego podania przez boisko lub też oddanie strzału w dokładnie określone miejsce. Zagrania takie wymagają oczywiście odpowiednich umiejętności i precyzji. Podania mogą być wykonywane na puste pole, umożliwiając samotnym napastnikom wykorzystanie sytuacji i strzelenie gola na niezliczona ilość sposobów.
- Drybling. Szybkość, z jaka porusza się zawodnik została zmniejszona tak, aby była bardziej zgodna z rzeczywistością. Używając przycisku R2 można jednak skorzystać z różnych styli prowadzenia piłki. Gracze mogą kontrolować szybkość dryblingu i swobodnie utrzymywać piłkę podczas obrotów o 360 stopni. Nowy system pozwala na podbicie piłki nad rywalem i ponowne przejęcie lub przetrzymywanie jej do momentu, aż inny zawodnik nie znajdzie miejsca do ataku.
- Pełna swoboda Jeden-Dwa. Aktywne podanie Jeden-Dwa może być wykonane z jednoczesną kontrolą nad drugim graczem w dowolnym kierunku, co pozwala na kreatywne zagrania taktyczne.
- Reakcja obronna. Nowy system dryblingu oferuje wiele możliwości odpierania ataku, tworząc tym samym świetnie zrównoważony system obronny. Gracz może użyć przycisków R2/RT i X/A do spowolnienia ataku, podwójne wciśnięcie przycisku X/A spowoduje natomiast doskonałe zgranie w czasie całej akcji. Pełna kontrola w zakresie 360 stopni pozwala na przejęcie piłki z równoległej pozycji, a indywidualne cechy światowej sławy obrońców pozwolą im na skuteczna walkę w powietrzu.
- Bramkarze. Nawet bramkarze czerpią korzyści z większej kontroli. Dzięki dodaniu miernika mocy ich podania są bardziej precyzyjne, co daje nowe możliwości przeprowadzania skutecznych kontrataków.

Player ID
Skoncentruj się na rzeczywistych, indywidualnych cechach każdego z zawodników.
- Indywidualność zawodników. Najlepszych zawodników w PES 2013 będzie można rozpoznać bez problemu dzięki niesamowitemu podobieństwu i przypisanym atrybutom, umiejętnościom oraz wykonywanym trikom. Sposób w jaki biegają, dryblują, przejmują i prowadzą piłkę, oddawanie strzałów, a nawet okazywanie radości będą zauważalnie różnić się podczas gry.
- Indywidualność bramkarzy. Również u bramkarzy będzie można zauważyć większą indywidualność ruchów. Obrona bramki została całkowicie ożywiona przez nowe animacje oraz style gry. Różnorodność obrony i reakcje zostały dodane po to, aby jak najlepiej oddać wysiłek, jaki wkładają w grę prawdziwi bramkarze. Ten poziom realizmu także obejmuje najlepszych światowych bramkarzy, odzwierciedlając ich sposób przerywania ataków, rzucania sie do piłki, zachowania na polu karnym, a wszystko to dzięki nowym animacjom i udoskonalonej sztucznej inteligencji.

ProActive AI
Łączy kontrolę i realizm. Zawodnicy reagują i potrafią zagrać tak, jak przystało na światowej klasy graczy.
- Równowaga rozgrywki. Zespół tworzący grę współpracował z fanami serii w celu wyeliminowania nielogicznych elementów z rozgrywki w PES 2013. System ProActive AI zwiększa szybkość i równowagę rozgrywki, co daje bardziej realistyczne doświadczenia podczas gry.
- Precyzja taktyki. Poprawiono równowagę gry między obroną, a linią frontu. Lepszą organizację zapewniają zawodnicy, którzy śledzą to, co dzieje sie na boisku i dostosowują linie obrony tak, aby była trudniejsza do pokonania. Szybciej reagują także na przejęcie lub stratę piłki, co pozwala na skuteczniejsze kontry.
- Udoskonaleni bramkarze. Według fanów serii najważniejsze zmiany w PES 2013 powinny dotyczyć pozycji bramkarza. Zespół ciężko pracował wraz z prawdziwymi bramkarzami nad poprawą sztucznej inteligencji, w szczególności nad podejmowaniem decyzji. Są oni teraz w stanie lepiej reagować na sytuację na boisku, bardziej efektywnie oczyszczać pole karne oraz posyłać piłkę poza boisko, zamiast wybijać ją tuz pod nogi przeciwnika.

Pro Evolution Soccer 2013 to także lepsza komunikacja między graczami oraz świetna atmosfera. Popularna aplikacja społecznościowa myPES jeszcze bardziej połączy fanów PES korzystających z serwisu Facebook, podczas kiedy efekty dźwiękowe samej gry skoncentrują się na aktualnych wydarzeniach na boisku. Najciekawszą zmianą będzie reakcja stadionu na momenty, kiedy to drużyny będą wywierać na rywalu presję czy to podczas ataku pozycyjnego czy ofiarnej obrony.„Należeć do społeczności Pro Evo jest bardzo ekscytujące. PES 2013 wyznacza nowy poziom grywalności i powraca do kluczowego etosu serii – całkowitej kontroli i wolności.”, powiedział Jon Murphy, lider europejskiego zespołu PES. „W piłce nożnej chodzi o magię tworzoną przez umiejętności i precyzję, a PES 2013 doskonale to oddaje. Nowi członkowie zespołu tworzącego grę oraz niektóre bardzo ekscytujące pomysły tchną nowe życie w serię PES. Czekamy z niecierpliwością, żeby pokazać, czego możemy dokonać w nadchodzących miesiącach.”Data wydania gry planowana jest na jesień 2012. Na daną chwilę planowane są wersje gry na komputery PC oraz konsole PlayStation3, Xbox360, PlayStation2, PSP, Nintendo 3DS oraz Wii.

Czas czytania: 6 minut, 12 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Uncharted 3 Game of The Year zapowiedziane

arrow-right
arrow-right

Jutro DLC z Tekken'a pojawi się w Soul Calibur V

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: