Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

PS VR 2 z oficjalnym trailerem

Wciąż nie wiadomo, czy tym razem w zestawie będzie Aviomarin.

PS VR mimo tego, że wiele osób nie pokładało w goglach żadnych nadziei, sprzedał się całkiem nieźle - brak co prawda statystyk z tego roku, ale już ostatnie oficjalne, z początku 2022, mówiły o 5 milionach sprzedanych gogli - a było ich na pewno więcej, Sony bowiem nawet zrobiło prezent i w piątą rocznicę premiery sprzętu dało kilka gier za darmo.

Od listopada 6 gier w PlayStation Plus

Tego się nie spodziewaliście, co? Posiadacze PS VR - odkurzajcie swoje gogle!

Czytaj dalej »

Niestety, mimo, że PS4 nie dawało rady wygenerować obrazu o jakości zadowalającej dla PS VR (gdyż musiało generować 3-4x więcej klatek obrazu, więc większość gier działała w 720p zamiast w FHD), postanowiono pożegnać się ze starym sprzętem przy okazji PS5. Co gorsza, nie zapewniono nawet pełnej zgodności z nową konsolą, aczkolwiek zaoferowano adapter pozwalający korzystać z gier PS VR na PS5 - niestety gry nie mogą zostać spatchowane aby wyglądać lepiej, co znaczy, że nigdy nie zobaczymy gier na PS VR w pełnej jakości.

Czas na nowe, lepsze, PS VR 2, które odcina się od poprzednika - nie zadziałają na nim stare gry. Nie jest to jednak wyłącznie zachcianka Sony, nowe gogle działają bowiem inaczej. PS VR 2 nie potrzebuje kamery dla PS5 (jeśli ją kupiliście, wyrzuciliście w błoto ponad 300zł, bo ona też nie działa w grach z PS4), gdyż ma kamery "na sobie", dzięki czemu nie świeci już też niebieskim światłem. Nie potrzeba już też kontrolerów Move, gdyż gogle śledzą nowe kontrolery VR Sense kamerami i żyroskopami. PS VR2 zwraca więc nieco inny zestaw danych niż stare gogle i nie da się łatwo skonwertować gier (ale jeśli twórcy je przerobią - mogą je oczywiście wydać ponownie - z tym, że zapewne nie za darmo).

Sony bardzo chwali się wibracjami ultradźwiękowymi w nowych goglach. O ile te w kontrolerach naprawdę mogą być fajne, trochę niepokoją mnie wibracje na głowie - mocno zaciśnięte gogle plus wibracje mogą powodować naprawdę wielki dyskomfort (oby nie wymioty).
Podoba mi się za to funkcja śledzenia gałek ocznych, dzięki czemu możemy nimi wskazywać elementy w menu (i tylko zatwierdzać przyciskiem). Jeśli na VR2 wyjdzie kompilacja Rez, to chyba w końcu uda mi się zdobyć dzięki temu platynowe trofeum...

Sony potwierdziło już, że sprzęt będzie mieć premierę w pierwszej połowie 2023, ale z jakością gier trzeba będzie zapewne poczekać na nagrania od graczy. Oby nie okazało się, że PS5 będzie w VR 2 prezentować oczekiwany w poprzedniej generacji poziom PS4 w Full HD... pierwsze nagrania od Sony zdają się mówić, że mniej więcej właśnie tego poziomu można się spodziewać.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 27 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Diablo II z patchem 2.5

arrow-right
arrow-right

Diablo IV też z wyciekiem, a więc i z nowymi informacjami

Komentarze
...
83.20.***.*** • #1
maniekmaniu
184 dni temu

Nigdy nie miałem styczności z VR ale jak kupię PS5 za jakiś czas to VR też o ile będzie w rozsądnej cenie.

odpowiedz
...
193.163.***.*** • #2
gnysek
184 dni temu

Ja mam - ale niestety nie jestem w stanie grać za długo, kręci się w głowie i zbiera na mdłości. Miałem nawet zrobić test, czy Aviomarin pomaga, ale przeprowadzałem się i Aviomarin mi gdzieś zaginął :D

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: