Aktualizacja 10:43 Jak zauważa na naszym fanpage'u Robert, widział on też wczoraj na swojej konsoli oznaczenie o darmowości przy NFS Rivals, co raczej może być przygotowaniem do startu EA Access za 9 dni (24 lipca) i stąd błędne opisy. Być może konsole nie dostały jakieś aktualizacji aby odróżniać gry z EA Access od tych z PS+.

------

Od Marca 2019 Sony przestało w PS+ dawać gry na PS3 i PS Vitę, więc liczba miesięcznych tytułów spadła z 5-6 do 2. W zamian nie wzrosła ich jakość, za co gracze często krytykują abonament. Jeśli poniższa plotka jest prawdziwa, wygląda, że Sony wzięło sobie te komentarze do serca.

W lipcu możemy obecnie ogrywać Horizon Chase i Detroit: Become Human. Gry na sierpień zostaną oficjalnie podane 31 lipca o 17:30, ale ktoś na konsoli rzekomo ujrzał już zapowiedź gier (co czasem się przez błędy obsługi sklepu zdarzało i sprawdzało). Ponieważ jednak zdarzały się już też udane "fotoszopki" z listą gier, wciąż podchodziłbym do tej informacji z dystansem - zwłaszcza, że obie gry są od EA i żadna z nich nie jest indykiem/produkcją za pół ceny pełnej sklepowej gry. Do tego ostatni miesiąc pokazał, że nawet po podaniu listy możliwe są roszady do ostatniej chwili.

Grami na sierpień miały by być UFC 3 oraz Star Wars BattleFront II.

Na potwierdzenie przyjdzie nam jednak poczekać jeszcze nieco ponad dwa tygodnie (chyba, że EA wcześniej samo się przyzna).