News

Najlepsze gry pierwszego półrocza 2019 okiem forumowiczów

Nie byłoby GameOnly bez forum, zatem zrobiliśmy mały plebiscyt na gry które najbardziej nam się podobały w pierwszej połowie roku.

Muszę przyznać, że sporo z gier które spodziewałbym się, że powalczą o podium, jest tak daleko w tyle, że aż wstyd. Daleka pozycja tak promowanego Days Gone - cóż, Sony jak widać w tym roku nie tylko nie dowiozło na E3 i ewidentnie ma zadyszkę, co widać po wynikach. Gry dostawały kolejno 3, 2 i 1 punkt za 1, 2 i 3 miejsce (dalszych nie liczyłem).

1. Resident Evil 2 - 16 punktów

No cóż, wygrała klasyka. Dla wielu z nas to początek przygód z konsolą, (gra wyszła raptem 3 lata przed powstaniem GameOnly). Trzeba jednak przyznać, że Capcom jeśli chodzi o Residenty odrobił ostatnio lekcje i to kolejna już świetna odsłona. I dowód na to, że dobrze zrobiony Remake (a nie tylko odgrzany kotlet z pseudo-lepszymi teksturami) potrafi dostarczyć wiele ponownej radości graczom.


-----

2. Sekiro: Shadows Die Twice - 13 punktów

Chociaż to nowa marka From Software, nadal ma w sobie ducha tzw. gatunku SoulBorne. Firma pokazała, że potrafi dać satysfakcję zarówno swoim fanom, jak i zaprosić do zabawy nowych graczy, pozostawiając rozgrywkę wciąż na wyśrubowanym momentami maksymalnie poziomie trudności.


-----

3. Devil May Cry 5 - 7 punktów

Capcom drugi raz na liście. Jak mówiłem - Capcom odrabia lekcje i chociaż niektórym nie w smak był z początku design postaci - jak widać, gracze bawią się przy niej dobrze. Stare dobre slashery nie umarły, a przeskakiwanie pomiędzy trzema postaciami nie pozwoliło się nudzić (zwłaszcza, że gra potrafi dostosować się do naszego wyboru - nie każdemu by się chciało tak bawić). Demony kolejny raz dostały po tyłku.


-----

4. Super Mario Maker 2 - 5 punktów

Jak Nintendo wydaje Zeldę albo Mario, to nie ma równych. Nie oszukujmy się, ale akurat te gry to pewniak i chociaż pod względem możliwości SMM2 to nie Little Big Planet, to właśnie nieco prostsze zasady czynią grę przystępniejszą, nadal mającą dużo możliwości, ale też pozwalającą skończyć projektowane etapu w relatywnie krótkim czasie (zanim się znudzimy i bez żmudnej nauki). Stąd też zapewne w dwa tygodnie aż 2 miliony etapów, a "kampania" mająca niemal 100 etapów to też nie w kaszę dmuchał.

5. Dirt 2.0 - 4 punkty
ex. Mortal Kombat XI - 4 punkty
6. Ace Combat 7 - 3 punkty
ex. Apex Legends - 2 punkty
ex. Yoshi's Crafted World - 2 punkty
7. Days Gone - 1 punkt
ex. Crash Team Racing Nitro Fueled - 1 punkt
ex. Metro Exodus = 1 punkt
ex. Tetris 99 = 1 punkt
ex. Kingdom Hearts 3 = 1 punkt

Cóż, te najgłośniej promowane i najdłużej wyczekiwane jak widać zawiodły (KH3, Days Gone), tymczasem w zestawieniu królują gry od japońskich deweloperów. Pogłoski o końcu japońskiej szkoły są więc mocno przesadzone - twórcy się ogarnęli i znów dostarczają gry na poziomie. Wysokie miejsce aż dwóch naprawdę klasycznych gier w next-genowym wydaniu - Residenta i Ace Combat mówi sama za siebie. Aż 11 gier to kolejne części znanych serii.

Ciekawe ile z tych gier pojawi się na końcoworocznym podsumowaniu?

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 33 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

[Aktualizacja] PS+ w sierpniu dostanie dwie gry AAA od EA?

arrow-right
arrow-right

Cyberpunk 2077 dostanie stacje radiowe, aby pojazdy prowadziło się przyjemniej

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: