Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

PS5 pozwoli pobierać tylko te fragmenty gry które potrzebujemy

Nie chcesz multi? To nie pobieraj. Ta i 22 inne informacje o PlayStation 5 na najnowszym filmie od Sony.

Chociaż wiemy już, że PlayStation 5 zadebiutuje 19 listopada, a Demon's Souls czy Sackboy: A Big Adventure to tytuły startowe od Sony, PS5 wciąż ma przed nami kilka zagadek. Dziś Sony wypuściło film podsumowujący to co już wiemy i chociaż nie zobaczyliśmy nadal interfejsu, nie wiemy też co z PS Now, to bardzo ładnie podsumowano poprzednie tygodnie w pigułce.

Przypomniano chociażby, że pad DualSense dostanie nowe wibracje, wyczuwalne bardziej na korpusie niż wewnątrz pada, a także adaptacyjne triggery które mogą stawiać opór jeśli developerzy tak je zaprogramują. Pad ma też nie tylko posiadać wyjście mini-jack, ale tym razem będzie miał nawet wbudowany mikrofon redukujący szumy, nie wymagający podpinania czegokolwiek. Wygląda też, że w przeciwieństwie do PS4 nie dostaniemy mikro-słuchawki do czatów w grach. Może to i dobrze, bo była ona naprawdę lichej jakości. W konsoli będzie też nowy system audio 3D Tempest, oraz pojawią się nowe słuchawki Pulse 3D Audio które razem mają zapewnić nieznane dotąd doznania dźwiękowe (bez słuchawek też odczujemy różnicę).

Każda konsola dostanie preinstalowaną grę Astro's Playroom, a pierwszego dnia Sony do sklepów wrzuci też Spider Man: Miles Morales, Demon's Souls, Sackboy A Big Adventure i Deastruction Allstars. Czego nie ma już na filmie, to na pewno tego dnia będą już dostępne Assassin's Creed; Valhalla czy Cyberpunk 2077. Dodatkowo, od dnia premiery w ramach PS+ będzie można pobrać nieco klasyków z PS4 -  PlayStation Plus Collection - gry z PS4 w ramach abonamentu PS+ na PS5.

Nowy dysk SSD zapewni gigantyczną prędkość wczytywania danych - przykładowo, PS4 ładuje 2 GB danych w 40 sekund, tymczasem PS5 ładuje 2GB w zaledwie 0.27s! To aż 75x szybciej! Niestety, podstawowy dysk w PS5 za duży nie jest - raptem 825GB, ale i na to jest rozwiązanie. PS5 pozwoli instalować w przypadku wybranych gier jedynie tryb singleplayer lub multiplayer, jeśli wiemy, że jeden z nich nas nie interesuje (deweloperzy mogą dokonać dowolnych podziałów gry). To pozwoli zaoszczędzić miejsce, bo część gry się nie pobierze (nie będzie to natomiast połowa, bo często te same tekstury i modele są używane w obu trybach). Oczywiście można dokupić zewnętrzny dysk do PS5, ale ze względu na prędkość będą działać tylko niektóre (Sony po premierze poda listę i będzie ona zakodowana w firmware) i tylko te wspierające PCIe 4.0 oraz przepustowość min. 5.5GB/s - obecnie 1TB dysku w takim standardzie kosztuje ok. 900zł, więc tanio nie będzie. Na razie nie wiadomo gdzie taki dysk się montuje, gdyż nikt nie miał okazji obejrzeć konsoli z bliska, a na renderach nie widać żadnego dedykowanego otworu.

Potwierdzono też, że PlayStation 5 będzie wspierać PS VR, chociaż jak na razie nie słychać o ulepszonych grach wykorzystujących tę technologię, a w teorii powinny zacząć wyglądać 2-3x lepiej i chętnie zobaczyłbym darmowe aktualizacje do obecnych tytułów VR.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 35 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Crash Bandicoot 4 z lokalnym multiplayerem

arrow-right
arrow-right

No Man's Sky: Origins - jeszcze więcej losowości i znów za darmo

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
30 dni temu

Fragment gry też za 359zł? ;p

odpowiedz
...
194.49.***.*** • #2
gnysek
27 dni temu

No pewnie!

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.