News

PS5 w końcu dostało powiadomienia o promocjach dla gier z wishlisty

Sony bardzo długi nie potrafiło prawidłowo skorzystać z tego elementu, ale w końcu dogoniło inne platformy sprzedażowe.

Sklep PlayStation Store przez ostatni rok przechodził spore zawirowania. Najpierw dosłownie na kilkanaście dni przed premierą PlayStation 5 wycofano jego starą wersję pozwalającą na zakup gier na PSP, PS3, PS4 (oraz wybranych klasyków z PSX i PS2), zastępując totalnie niedopracowaną stroną. Zniknęła przy tym opcja kupowania wielu gier z komórki czy komputera, ale co gorsza - skasowano również wishlisty które istniały tylko w wersji przeglądarkowej sklepu, a na konsolach nigdy nie odzwierciedlano ich istnienia w jakikolwiek sposób i chociaż pewnie dałoby się, nie dodano tej funkcji nawet na ostatnią chwilę. Zapewne dlatego, że nieco ponad pół roku później planowano całkiem skasować PlayStation Store z PS3 i PS Vita, ostatecznie jednak sklep pozostał, a wycofano jedynie opcję doładowywania konta z konsol, aby zapobiec wyciekom danych z kart bankowych (podobno właśnie przez problemy z bezpieczeństwem chciano te sklepy skasować, więc usunięcie tej funkcji zamiast samych sklepów ma większy sens).

PS Store na PS3 i PS Vita bez opcji doładowań pieniężnych

Sony tnie stare cyfrowe sklepy jak może, aby postawić na swoim, ale i zaspokoić wolę graczy.

Czytaj dalej »

Ostatecznie jednak, mimo pewnych narzekań na gwałtowne zmiany i niedokończoną wersję nowego sklepu, już na samej konsoli okazało się, że wishlisty w nowej formie istnieją, a w przeglądarkach zaczęły się wyświetlać jeszcze w 2020 roku. Wiosną pojawiły się też opcje filtrowania i sortowania i chociaż przeglądarkowa wersja czasem miewa różne problemy, sam sklep na konsoli i w aplikacji działa naprawdę świetnie.

Dzisiaj Sony ogłosiło, że właśnie dla tych dwóch wspomnianych wersji pojawi się zupełnie nowa funkcjonalność. Po włączeniu w opcjach konsoli lub aplikacji powiadomień o promocjach, jeśli jakaś z naszych "wymarzonych" gier otrzyma niższą cenę, dostaniemy powiadomienie.

Przyznam, że czekałem na tę funkcję od dawna, bo teraz średnio raz na tydzień wchodziłem na wishlistę zobaczyć, czy coś nie staniało, a przyzwyczaiłem się, że np. taki Steam czy GOG przysyła w takiej sytuacji powiadomienie na mejla. Mam nadzieję, że i taką funkcję Sony kiedyś ogarnie, ale powiadomienie w aplikacji i konsoli to i tak już całkiem spore zaspokojenie takiej potrzeby.

To teraz jeszcze poprosimy o promocje 50 - 75% na gry PS5 z okazji rocznicy premiery konsoli na świecie i na pewno nie omieszkamy z nich skorzystać.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 4 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sony podsumowało pierwszy rok PlayStation 5

arrow-right
arrow-right

GTA: Trilogy bez 36 piosenek. Są też pierwsze porównania

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: