News

PS Store na PS3 i PS Vita bez opcji doładowań pieniężnych

Sony tnie stare cyfrowe sklepy jak może, aby postawić na swoim, ale i zaspokoić wolę graczy.

W pierwszym półroczu tego roku jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość o zamknięciu starszych wersji PS Store na PSP, PS3 i PS Vicie. Gracze jednak stanęli dość mocno w obronie sklepików i możliwości kupowania nowych gier i Sony już kilka dni później wycofano się z tych pomysłów.

PS Store na PS3 i PS Vitę jednak nie zniknie!

Jim Ryan posypuje głowę popiołem.

Czytaj dalej »

Warto jednak nadmienić, że przy tej okazji Sony wyraźnie zaznaczyło, że kierowało się głównie względami bezpieczeństwa - stare sklepy trzeba wciąż poprawiać i pilnować, aby nie wyciekły z nich dane. Wygląda jednak, że po pół roku firma znalazła rozwiązanie i wprowadzi rozwiązanie dzięki któremu i gracze i Sony postawią na swoim.

Być może otrzymaliście już dziś e-mail informujący o tym, że na PS3 i PS Vita od 27 października (a więc za 3 tygodnie) zniknie możliwość doładowywania konta za pomocą kart (kredytowych i debetowych) oraz Paypala. Brzmi to zupełnie, jakby Sony zablokowało możliwość kupowania gier - ale spokojnie, w tym temacie nic się nie zmieni. Doładowania nadal będzie można dokonać w następujące sposoby:

- za pomocą karty kredytowej/debetowej i Paypal przez przeglądarkę internetową, aplikację na komórce, lub z PS Store nowszych konsol (PS4 i PS5, jeśli je posiadamy)
- za pomocą kodów-zdrapek które na tych systemach nadal będzie można wpisać, a które można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych i kioskach, jak i w sieci (chociaż tutaj warto pamiętać, że tańsze karty ze sklepów takich jak ENEBA czy Kinguin swoją niższą cenę zawdzięczają często temu, że ich sprzedawcy udają, że płacą VAT w innym kraju nie doliczając go w kraju sprzedaży - i chociaż to ich wykroczenie, to z naszych pieniędzy - więc tutaj każdy musi własnym sumieniem odpowiedzieć, czy się do tego dokłada)

Z tak doładowanego konta nadal będzie można kupować gry na PS3 i PS Vita (oraz transferować te już kupione na PSP, bo tam niestety sklepik faktycznie zniknął). Jak widać więc, chociaż Sony mocno utrudnia zakupy, pozostawia dla trzech starych konsol aktywną opcję nabywania kolejnych tytułów.

Ze wspomnianych konsol zniknie więc całkowicie część ustawień dotycząca płatności, co zapobiegnie problemom z bezpieczeństwem czy możliwością wykradnięcia informacji o karcie płatniczej, a gracze, chociaż będą musieli zazwyczaj doładować konto większą kwotą niż potrzebują, wciąż zostaną z dostępem do zakupu nowej zawartości.

Myślę, że jest to opcja, którą jako gracze nie tylko możemy, ale nawet musimy zaakceptować - wielce pocieszające jest to, że Sony po poprzednich apelach nadal pamięta o opinii graczy, co w ostatnich miesiącach nie zawsze im się zdarzało.

Odświeżone PS Store jest... słabe

Doczekaliśmy się zmian, ale to nie są zmiany na lepsze.

Czytaj dalej »

Czas czytania: 3 minut, 38 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Remastery GTA wyciekają z serwerów Rockstara

arrow-right
arrow-right

Konami dobiło serię PES wydając eFootbal 2022

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: