News

PSN już działa, od teraz PS Store też po Polsku

W zeszły czwartek miała odbyć się konserwacja sieci SEN (dawne PSN), ale z paru różnych przyczyn została przełożona na niedzielę. Wczoraj się ona odbyła i trwała aż do dzisiaj rano. Co takiego się zmieniło? Dla nas przede wszystkim język PS Store, który od dzisiaj można przeglądać po polsku!

Plotki o wprowadzeniu polskiej wersji PS Store krążyły od premiery PS Vita, na której nasze dzielne, polskie dziennikarstwo growe podpytało szefa SCEPu o najbliższych zmianach na naszym podwórku. Plotki się oczywiście potwierdziły i od tej pory każdy już może cieszyć się kupowaniem nie tylko w złotówkach, ale i po polsku.

Nie od razu jednak po wejściu zobaczymy nasz język. Aby to zmienić, wystarczy wejść do opcji "Zarządzanie kontami" i tam wybrać dalej "Informacje o Koncie". Potem wystarczy wybrać "Język" i zmienić na "Polski". Od tej pory można cieszyć się polskim PS Store.

Oczywiście nie wszystko zostało przetłumaczone od razu. Większość starszych pozycji dalej posiada angielskie opisy, ale za to wszystkie pozycje na PS Vita mają opisy w naszym rodzimym języku. Do tego miejscami są błędy w tłumaczeniach lub literówki, ale to jedynie kwestia czasu (mamy nadzieje), aż Sony to naprawi. Plus za taką aktualizację. Choć może powinniśmy powiedzieć "nareszcie"?

Platformy:
Czas czytania: 1 minuta, 52 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Jim Ryan odchodzi z Sony. To koniec pewnej epoki - 28.09.2023 12:06
GTA V ma już 10 lat. Rocstar Games dziękuje za wsparcie! - 18.09.2023 08:18
PS+ Extra i Premium na Wrzesień 2023 - 13.09.2023 17:40
Zagrajmy w: Bioshock Remastered #2 - 06.08.2023 12:08
PS+ Extra i Premium - Maj 2023 - 10.05.2023 21:07
Niedawno pisaliśmy też o...

Jerzy Waszyngton na trailerze Assassin's Creed 3

arrow-right
arrow-right

Recenzja Uncharted: Złota Otchłań

Komentarze
...
4370 dni temu

W sumie na PS Vita od premiery pokazywała się informacja, że mozna język zmienić na Polski, chociaż nie było to dostępne - czyli z jakiegoś powodu się to opóźniło. Mam nadzieję, ze na PS3 w sklepie też zaktualizują ten komunikat aby był taki jak na Vicie - opisuje dokładnie jak zmienić język (czyli własnie poprzez zarządzanie kontami).

odpowiedz
...
#2
~twilitekid
4370 dni temu

Załatwcie sobie korektę, bo aż oczy bolą. Rozumiem raz się pomylić, ale konsekwentnie pisać "Polski" z wielkiej litery? Takich rzeczy to w szkole podstawowej uczą.

odpowiedz
...
4370 dni temu

Uznaj to jako "Nazwy uosobionych pojęć oderwanych". Mowa była o opcji w menu konsoli, a nie o j. polskim :)

odpowiedz
...
4369 dni temu

@twilitekid

Dzięki, już poprawione :). Szkoła podstawowa, ah to dawno już było. Najwyraźniej odzywa się we mnie patriotyzm ;)

odpowiedz
...
#5
~AdWolf
4367 dni temu

Po zmianie na polski nie działa multiplayer w Uncharted 3 ( w teście działania sieci brak dostępu do PSN). Po ponownej zmianie na ENG wszystko działa poprawnie. Czy ktoś może potwierdzić ?

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: