Znasz już nasz Growy Radar Cenowy?
Znasz już nasz Radar Cenowy? Znajdziesz tam najniższe ceny gier spośród 40+ sklepów internetowych »
News

Quantum Error może zostać tytułem startowym PlayStation 5

Twórcy jeszcze nie są pewni czy uda im się zakończyć prace w terminie.

Quantum Error od TeamKill Media ma wobec nas coraz mniej tajemnic. Zagadkowa gra mająca trafić na PlayStation 5, której trailer oglądaliśmy z podekscytowaniem, staje się z każdym materiałem coraz ciekawsza. Najpierw twórcy ujawnili informację o planowanym wsparciu 4K/60 fps z pełnym raytracingiem, co od razu wywindowało nadzieje fanów niebieskiego obozu do maksimum, a teraz dowiadujemy się nie tylko, że proces tworzenia gry idzie tak dobrze, że produkcja może zostać nawet tytułem startowym PS5, ale znamy także przypuszczalną długość gry.

W rozmowie z portale PlayStation Universe rzecznik prasowy studia oficjalnie potwierdził, iż gra w założeniu ma być tytułem startowym PS5. Zaznaczył przy tym, iż wciąż deweloperzy nie są pewni czy uda im się zdążyć na czas.

Jest jeszcze za wcześnie by rokować czy Quantum Error zostanie tytułem startowym, czy też zadebiutuje dopiero po premierze konsoli. Proces produkcyjny idzie bardzo sprawnie, ale wciąż jest dużo do zrobienia, tak więc zobaczymy.

Z kolei podczas wywiadu z serwisem Gaming Bolt deweloperzy potwierdzili oczekiwaną długość gry, jaka zamknie się wymiarze około 15-20 godzin rozgrywki, co jak na horror stanowi całkiem przyzwoitą wartość, która powinna zadowolić większość graczy.

Quantum Error oprócz PlayStation 5 trafi również na konsolę Sony obecnej generacji tj. PS4. Twórcy jasno jednak dali do zrozumienia, iż absolutnym priorytetem jest dla nich next-genowa wersja projektu, a portem na starszą konsolę Japończyków zajmą się dopiero później, co przy imponującym celu osiągnięcia 4K/60 fps przy pełnym raytracingu wydaje się całkiem słusznym podejściem.

Akcja gry rozpoczyna się w przyszłości, gdy na główną siedzibę korporacji produkującej implanty pozwalające automatyzować ludzi dokonano ataku. Zadanie uratowania ocalałych z siedziby firmy przypada dwóm strażakom, z których w jednego wcieli się gracz. Po dotarciu na miejsce szybko okazuje się, że w przedsiębiorstwie doszło do strasznej katastrofy, a akcja ratunkowa zmieni się szybko w walkę o przetrwanie.

Tytuł ukaże się w tym roku wyłącznie na konsolach Sony tj. PS5 i PS4 (w późniejszym terminie). Na razie nie potwierdzono obecności polskiej wersji językowej.

Czas czytania: 2 minut, 51 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Death Stranding na PC opóźniony przez chińskiego koronawirusa

arrow-right
arrow-right

W piątek premiera Trials of Mana

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: