News

Remake Mafii nie będzie w 100 procentach zgodny z oryginałem. Twórcy rozszerzą warstwę fabularną

Miejmy nadzieję, że "bonusy" będą się wpasowywać w klimat oryginału.

Fani serii Mafia mają ostatnio powody do zadowolenia. Wydawca zdecydował się nie tylko na remastery nowszych odsłon i tchnięcie życia w niemal zapomnianą po słabej Mafii 3 serii, ale także ujawnił będący już na ukończeniu kompleksowy remake pierwszej części cyklu, przez wielu uważanej za najlepszą —  Mafia 1 w sierpniu, pozostałe kupisz/zaktualizujesz już dziś. Teraz na temat tej ostatniej produkcji wypływają nowe informacje.

Na oficjalnej stronie produkcji pojawiły się wzmianki na temat szczegółów remake'u i potwierdzają one to, co przypuszczaliśmy już wcześniej — przygotowana produkcja nie będzie w 100% wierna oryginałowi. Deweloperzy zdecydowali się na dodanie, chociażby motocykli, które to w hicie z 2002 nie były obecne, a także „rozszerzenie wątku fabularnego” cokolwiek miałoby to znaczyć. Ponadto twórcy chwalą się także dopowiedzeniem wątków pojawiających się przelotnie w oryginale postaci i rozbudową samego miasta, które będzie teraz większe i piękniejsze niż kiedykolwiek.

Zmiany w warstwie fabularnej choć przez niektórych pożądane mogą być powodem obaw dla tej części miłośników marki, która nie jest zachwycona twórczością studia Hangar 13 mającego na swoim „sumieniu” słabą Mafię 3, a to właśnie ten deweloper tworzy remake kultowej jedynki. Pozostaje nam mieć nadzieję, że zmodyfikowane wątki nadal będą na tyle zgodne z duchem oryginału, że nawet nie odczujemy, iż wprowadzona historia nie była w nim obecna, unikając w ten sposób widocznego „rozszczepienia” generacyjnego obecnego w niektórych remake'ach gier.

Tytuł powstaje na zupełnie nowym silniku wraz z obsługą 4K oraz HDR. Więcej o grze powinniśmy dowiedzieć się na organizowanym 6 czerwca PC Gaming Show, gdzie ma mieć miejsce pokaz produkcji. Niewykluczone, że do czasu premiery tj. 28 sierpnia pojawi się więcej okazji do zobaczenia tytułu.

Mafia: Definitive Edition zadebiutuje 28 sierpnia na PS4, Xbox One oraz PC. Potwierdzono obecność polskiej wersji językowej tytułu.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 40 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Wstrzymajcie się z zakupem PS+. Za kilka dni będzie tańsze o 70zł

arrow-right
arrow-right

5 lat po premierze Wiedźmina 3 CD Projekt RED jest wart więcej niż Ubisoft

Komentarze
...
77.75.***.*** • #1
Giovanne
1434 dni temu

Co prawda nie ukończyłem Mafii III, ale podobała mi się fabuła do momentu w którym przestałem grać, więc o dodatkowe wątki w remake'u raczej jestem spokojny i nawet się cieszę, że będzie coś nowego, a nie tylko odświeżone stare.

odpowiedz
...
77.255.***.*** • #2
GoDlike
1434 dni temu

Ja niestety nie dałem rady dłużej niż kilka godzin ;)

odpowiedz
...
185.68.***.*** • #3
skalariX
1433 dni temu

Remake nie powala grafiką. Chłopaki się nie przyłożyli, a mnie osobiście odpycha klimat lat 20tych, czy tych przedstawionych...

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: