O remake'u Resident Evil 3 mówiło się już od wielu miesięcy, ale dopiero kilka dni temu otrzymaliśmy dowód na istnienie takiego projektu. Wówczas za sprawą wycieku okładek gry z PS Store co opisywaliśmy w artykule —  Resident Evil 3 pojawił się w japońskim PS Store. Czekamy na oficjalną zapowiedź tytułu mogliśmy z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, iż tytuł zadebiutuje już niebawem. Teraz mamy już tego oficjalne potwierdzenie.

Capcom podczas ewentu organizowanego przez Sony State of Play zdecydował się potwierdzenie wcześniejszych plotek i ujawnił istnienie Resident Evil 3. Gra podobnie jak poprzedni remake Capcomu w postaci Resident Evil 2 będzie się charakteryzować znacznie unowocześnioną oprawą audiowizualną oraz niewielkimi zmianami w formule rozgrywki w taki sposób, aby tytuł jednocześnie był niezwykle grywalny i przypominał w znacznej części ducha oryginału.

Co ciekawe to nie jedyna nowość, gra zadebiutuje bowiem razem z rozwijanym od jakiegoś czasu spin-offem serii pt. Resident Evil Resistance, skupionym głównie na rozgrywce wieloosobowej. Capcom, zamiast sprzedawać niezbyt wyczekiwaną multiplayerową odsłonę osobno i narazić się na ewentualną porażkę zdecydował się umieścić ją w pakiecie z podstawową wersją gry. Fakt ten na pewno ucieszy fanów marki i może nieco polepszy dość negatywne nastroje w stosunku do spin-offa, o którego miłośnicy serii w zombie w tle mieli do producenta spore pretensje.

Tytuł zadebiutuje 3 kwietnia 2020 roku na PS4 i prawdopodobnie również Xbox One oraz PC. Klienci, jacy złożą preorder mogą liczyć na dodatek w postaci pakietu klasycznych strojów dla bohaterów gry. Nie ujawniono spodziewanej ceny produkcji.