O premierze remake'u Resident Evil 3 plotkuje się od dawna. Ostatnie doniesienia mówiły o możliwej rychłej premierze tytułu już na początku przyszłego roku, lecz nie mieliśmy nawet pewności czy taki projekt istnieje. Teraz za sprawą nowego wycieku praktycznie możemy być tego pewni.

W japońskim PlayStation Store zarejestrowano właśnie kilka nowych produkcji, a jedna z nich to właśnie Resident Evil 3. Okładek co prawda brak, ale same tytuły gier są przy tym doskonale widoczne.

Obok zobaczyć możemy również inną wersję gry oznaczoną literką Z (europejską?), a także tajemniczy tytuł kryjący się pod nazwą Biohazard Resistance. Ten ostatni to zapewne finalna nazwa zapowiadanego spin-offa serii Resident EvilProject Resistance bardziej skupionego na rozgrywkach sieciowych, w przeciwieństwie do pozostałych tytułów serii nastawionych na rozgrywkę jednoosobową.

Co ciekawe jeszcze parę godzin temu okładki omawianych tytułów były na serwerach Sony obecne co zdążył uwiecznić jeden z użytkowników Twittera o pseduonimie Nibel. Zostały one bezpiecznie zapisane na serwerach platformy społecznościowej, więc mamy szansę obejrzeć je w pełnej okazałości:

Choć na oficjalną zapowiedź na razie liczyć nie możemy, to fakt, rejestracji omawianych pozycji w sklepie jest niepodważalnym dowodem na istnienie remake'u Resident Evil 3. Fakt ten nie powinien nikogo zdziwić, gdyż już w październiku pisaliśmy o planach Japończyków na temat tworzenia odrestaurowanych wersji swoich starszych tytułów w artykule —  Capcom planuje kolejne remake'i po sukcesie Resident Evil 2. Wydawca może wskrzesić stare IP. Jak widać wydawca po prostu konsekwetnie realizuje objętą wcześniej strategię.

Poprzedni remake korporacji w postaci Resident Evil 2 zadebiutował 11 stycznia i od razu zainteresował miliony graczy z całego świata. Odrestaurowana wersja hitu z 98 roku zgarnęła oceny nawet lepsze niż pierwowzór ostatecznie kończąc w serwisie Metacritic ze średnią z ocen na poziomie aż 91 punktów na 100 możliwych, co zagwarantowało jej miejsce w zaszczytnym gronie trzech najlepszych gier roku na konsolach obecnej generacji. Pokaźne wpływy ze sprzedaży tej produkcji niewątpliwie miały wpływ również na niemal potwierdzoną premierę bohatera niniejszego artykułu, czyli Resident Evil 3.

Produkcja podobnie jak poprzednik najprawdopodobniej zadebiutuje na PS4, Xbox One oraz PC w polskiej wersji językowej. Data premiery nie jest jeszcze znana. Spekuluje się, że Capcom oficjalnie zapowie tytuł na tegorocznej gali The Game Awards, jaka odbędzie się już 13 grudnia w Los Angeles.