News

Return to Monkey Island zapowiedziane

Swego czasu oryginały doczekały się odświeżenia, teraz natomiast dostaniemy jeszcze bardziej świeżą przygodę. Oby jednak nie pachniała świeżym śledziem...

The Secret of Money Island to kultowa już gra point and click, wydana w złotej erze tego gatunku, na początku lat '90. Dzisiaj gatunek nie jest już tak popularny, chociaż w ostatnich latach powraca - głównie dzięki temu, że koszta produkcji takiej gry są niskie w stosunku do większych produkcji, a dzięki nowoczesnym narzędziom graficznym, pozwalającym na szybkie tworzenie animacji szkieletowych, przygotowanie grafik stało się nieco prostsze niż jeszcze kilka(naście) lat temu. Wystarczy spojrzeć chociażby na Deponię, która może i niszowa, ale doczekała się aż 4 części.

Oczywiście to, że teoretycznie każdy z nas mógłby point and clicka stworzyć nie znaczy, że uda się na nim zarobić miliony i być może jedynie pokrylibyśmy koszta produkcji - ale znajdując odpowiedniego wydawcę, lub korzystając z odpowiednich znanych logotypów i nazwisk, sukces jest niemal gwarantowany.

Patrząc na zapowiedź Return to Monkey Island, twórcy skorzystają z wszystkiego co mogłoby umożliwić umożliwienie takiego sukcesu - mamy tu bowiem znany tytuł, nowy styl graficzny, przypominający nieco wektorowe flashowe gierki, co zdecydowanie ułatwia animacje i skraca przygotowanie całości. Jest też znany wydawca, czyli Devolver, no i najważniejsze, czyli nazwisko - Ron Gilbert, twórca oryginalnych dwóch części gry, a także tytułów Maniac Mansion czy Indiana Jones and the Last Crusade: The Graphic Adventure. Jakby tego było mało, przy scenariuszu pomaga Dave Grossman, który za to samo odpowiadał przy dwóch pierwszych częściach przygód Guybrusha Threepwooda, ale odpowiadał też za Sama & Maxa czy Powrót do Przyszłości w Telltalle, a także za serię Tales of Monkey Island.

Jeśli do tego dodać fakt, że grę robią Terrible Toybox, czyli twórcy świetnie ocenianego Thimbleweed Park - wydaje się, że lepszej ekipy do stworzenia gry nie dało się zebrać i na pewno cieszy informacja, że gra powstaje już dwa lata, a więc można się zapewne szykować do jej premiery w tym roku (Devolver raczej nie reklamuje gier zbyt wcześnie).

Wydaje się więc, że pod względem zawartości będzie to pewnik, ja osobiście mam jednak obiekcje do nowego stylu graficznego - ale na razie pokazano jedynie teaser, więc poczekam na więcej. Poza tym, dobre dowcipy i ciekawe zagadki potrafią uratować średni styl graficzny, nie warto więc za wcześnie skreślać produkcji.

Czas czytania: 3 minut, 5 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Kalendarz Premier — Marzec 2024 - Wczoraj, 19:00
Niedawno pisaliśmy też o...

Kolejny Tomb Raider w drodze

arrow-right
arrow-right

Abandoned podobno wciąż powstaje, ale czy ktoś w to wierzy?

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: