News

Returnal przesunięte

Zaczyna się festiwal powtórek z zeszłego roku. Podejście graczy do tego tematu mocno się jednak ostatnio zmieniło...

Zeszły rok nie należał do najlepszych jeśli chodzi o premiery gier. Poślizg zaliczyła niemal każda większa produkcja, jak Final Fantasy VII, The Last of Us 2, Ghost of Tsushima czy oczywiście Cyberpunk 2077. Ten ostatni mimo kilku przesunięć wciąż jednak boryka się z problemami które rzekomo miały zostać w trakcie dodatkowych terminów usunięte i nie ukrywajmy - CD Projekt Red tak nadużył zaufanie graczy, że teraz każda firma która wypuści w dniu premiery mocniej zbugowaną grę zbierze srogie baty od graczy i inwestorów i nie będzie już zmiłuj.

Zapewne właśnie dlatego twórcy Returnal, exa który ma wyjść na PlayStation 5, postanowili grę nieco przesunąć. Na szczęście nie jest to różnica wielka, bo premiera została przeniesiona z 19 marca na 30 kwietnia 2021. Myślę, że nikt nie będzie jednak rozpaczał, bo każdy woli dostać dobrze wykonaną grę niż męczyć się z problemami. Zwłaszcza, że PS5 wciąż nie jest łatwo zdobyć i półki w (zamkniętych wciąż) sklepach świecą pustkami, a wszelkie dostawy znikają w kilka minut. Być może i to jest powodem przesunięcia, a kolejne dostawy konsol już płyną do sklepów z Chin.

Akcja Returnal toczy się na zmiennokształtnej planecie
, na której awaryjnie ląduje główna bohaterka, Selene. Co ciekawe, śmierć bohaterki nie będzie powodowała zwyczajnego restartu od ostatniego punktu kontrolnego, a raczej naszą reinkarnację - i jeśli zostawiliśmy w świecie gry jakieś zmiany, to przy kolejnym podejściu zmienią one już nasz sposób gry i być może coś ułatwią, a być może wręcz przeciwnie. Do tego całość ma być proceduralna, więc teoretycznie każdy gracz zagra w coś nieco innego. Jak to zwykle bywa, pewnie więcej w tym marketingu niż prawdy, ale ostatecznie No Man's Sky udowodniło, że da się takie rzeczy zrobić, więc bądźmy optymistami.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 40 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Moda na deskorolki. EA pracuje nad Skate 4

arrow-right
arrow-right

Plotki o GT7, KOTORze i Death Stranding

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: