News

Rusza konkurs #ZostanWDomuRobGry​. Dla amatorów i profesjonalistów

Chcesz zgarnąć ze znajomymi kilka konsol Nintendo Switch? W takim razie masz 10 dni na stworzenie gry. Być może swojej pierwszej.

GameJam #ZostanWDomuRobGry​ ruszył dziś o 20:00. W kategoriach wiekowych dla uczniów, studentów i profesjonalistów trzeba stworzyć grę, której przewodnim tematem jest "Odbudowa".

Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a przeznaczony jest nie tylko dla osób, które już mają wiedzę na temat tworzenia gier, ale też dla tych, które o tworzeniu gier i programowaniu mają niewielkie pojęcie. Fundacja Indie Games Polska przygotowała specjalne kursy dla mniej wprawionych osób, które pokażą jak tworzyć pierwsze produkcje. Autorem 6 kursów do GameMakerStudio 2 jestem ja, więc można powiedzieć, że GameOnly przyłożyło sporą cegiełkę do całego przedsięwzięcia.

Jeśli więc chcecie tworzyć grę i zgarnąć nagrodę, w postaci Nintendo Switcha dla każdego członka waszej drużyny (max. 4), to odwiedźcie https://zostanwdomurobgry.pl/ i tam znajdziecie więcej szczegółów.

Moje kursy dotyczące GMS2 (bo grę można robić też w innych programach, jak najpopularniejsze Unity, czy mniej znany Scratch), można obejrzeć tutaj: Plalista YouTube , oraz pod adresem https://indiebooster.pl/?m=s&k=6 . Na tej drugiej stronie jest też instrukcja jak dostać na 10 dni pełną licencję GameMaker Studio 2.

W akcji wezmą udział między innymi przedstawiciele polskich studiów (m.in. Flying Wild Hog, Techlandu, Bloober Team i 11 bit studios), mediów (PIXEL, CD-Action, PSX Extreme) oraz influencerzy zrzeszeni w LifeTube, największej sieci partnerskiej YouTube w Polsce: Kaluch, Remigiusz „Rock” Maciaszek, dealereq, Sheo, Ziemniak, Tivolt, ZagrajnikTV, Suchy Kanał i NRGeek.

Czas czytania: 2 minut, 18 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Final Fantasy VII i Resident Evil 3 miały się spóźnić do sklepów, a są nawet szybciej

arrow-right
arrow-right

Microsoft broni baterii w kontrolerze Xbox Series X. Zdaniem firmy zapewnia to "elastyczność"

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: