News

Saber Interactive ma odłączyć się od Embracer Group! KotOR Remake wciąż znajduje się w produkcji

Kolejne szczegóły sytuacji Embracer Group wychodzą na jaw. Z grupy ma odłączyć się Saber Interactive.

Sytuacja z Embracer Group jest napięta. Wielki wydawca wciąż nie wyszedł z problematycznej sytuacji, która pojawiła się po zerwaniu transakcji wartej ponad 2 miliardy dolarów. Z tego powodu studia należące gpod spółkę musiały przejść gruntowną restrukturyzację. Część pracowników została zwolniona, a niektóre zespoły całkowicie zamknięte. W ostatnim czasie informowaliśmy was m.in. o anulowaniu nowej gry z marki Deus Ex .

Dzisiaj potwierdzają się kolejne problemy. Według Jasona Schreiera, znanego informatora oraz redaktora Bloomberg.com Saber Interactive, czyli twórca takich produkcji jak Snowrunner i Warhammer 40,000: Space Marines 2 ma opuścić szeregi Embracer Group i zostać firmą prywatną. Transakcja warta pół miliona dolarów będzie zawierać wykupienie firmy w tym łącznie ponad 3500 pracowników.

Wykupienie się przez Saber ma dotyczyć większości studiów, które na przestrzeni miesięcy przyłączały się do wydawcy. W tym momencie na liście zespołów należących do Saber Interactive możemy znaleźć m.in. 4A Games (Metro Exodus), Aspyr Media (Star Wars: Knights of the Old Republic Remake) czy Tripwire Interactive (Killing Floor 2, Maneater).

Z informacji, które podał Schreier wynika również, że remake Star Wars: Knights of the Old Republic wciąż znajduje się w produkcji. Mimo dużych problemów dotyczących produkcji gry wydawca wciąż zamierza dostarczyć grę na rynek.

Jakie jest wasze zdanie na temat Embracer Group? Spodziewaliście się upadku spółki? Podzielcie się waszą opinią w komentarzach!

Źródło:
  • Bloomberg
Czas czytania: 2 minut, 15 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

GreedFall 2: The Dying World na nowym zwiastunie. Gra zadebiutuje we wczesnym dostępie

arrow-right
arrow-right

FPS w świecie Star Wars anulowany. EA zamyka studio tworzące tryb single player do nowego Battlefielda

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: