News

Sid Meier's Civilization VI trafi w końcu na PS4 i Xbox One

Pierwszy raz w historii serii pełnoprawna Cywilizacja zadebiutuje na konsolach stacjonarnych.

Do tej pory cykl gier strategicznych od Firaxis Games ku niezadowoleniu miłośników konsol omijał ten sprzęt szerokim łukiem. Nie licząc pojedynczego wyskoku producenta w postaci przygotowania gry na Nintendo Switch w ubiegłym roku, nic nie wskazywało na premierę na stacjonarnych konsolach. Aż do teraz.

Podczas wczorajszego State of Play ku zdziwieniu wielu graczy zapowiedziano pełnoprawną wersję popularnej Cywilizacji na „duże” konsole obecnej generacji. Chciałoby się powiedzieć — w końcu, bo w zasadzie od dawna nie było żadnych przeciwwskazań dla ewentualnego przeniesienia produkcji na te sprzęty, a biorąc pod uwagę obecność wersji na „pstryka” wielu graczy poczuło się wręcz urażone niezrozumiałą bezczynnością dewelopera w tym aspekcie. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę prawdziwy wysyp gier tego rodzaju na konsolach w ostatnim czasie.

Poprzednio w czasach królowania X360 oraz PS3 otrzymaliśmy co prawda grę z tego cyklu na konsolach poprzedniej generacji, jednak nie była to pełnoprawna odsłona, a jedynie występująca również na platformach mobilnych, uproszczona wersja produkcji. Teraz będziemy mieli nareszcie szansę zagrać w pełni rozbudowaną część gry.

Strategia zadebiutuje już 22 listopada zarówno na PS4, jak i Xbox One. W sprzedaży oprócz standardowej edycji gry znajdzie się także paczka dwóch wydanych już na PC DLC — Rise and Fall oraz Gathering Storm, które dodadzą do rozgrywki cały szereg nowości i usprawnień. Pierwszy z nich skupia się na temacie popularnym ostatnio w mediach, mianowicie zmianach klimatu i jego skutkach, a drugi wprowadza aspekt lojalności poddanych oraz specjalne postacie zarządców.

Przy okazji premiery gry na nowych sprzętach wspomniane dodatki zostaną udostępnione do zakupu na Nintendo Switch. Tym samym deweloperzy potwierdzą swoją lipcową obietnicę wydania DLC na tą platformę:

Ponadto gracze pozostający po niebieskiej strony mocy mogą liczyć na ekskluzywne dla PS4 bonusy w postaci trzech dodatkowych dostępnych cywilizacji oraz paczki scenariuszy.

Sid Meier's Civilization VI to najnowsza odsłona kultowej serii skupiającej się na kierowaniu wybraną cywilizacją na przestrzeni dziejów. Podczas rozgrywki opiekując się naszą nacją przez tysiące lat, dbamy o jej rozkwit i bezpieczeństwo, nieustannie planując nasze poczynania. W naszej drodze do zwycięstwa spotkamy oczywiście inne narody. Niektóre z nich będą skłonne do handlu zapewniającego obopólne, inne wypowiedzą nam wyniszczające wojny rujnujące oba kraje. Niemałą rolę w produkcji pełni także rozwój technologiczny i odpowiednie zarządzanie badaniami, dzięki czemu zyskać możemy ogromną naukową przewagą nad oponentami.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 11 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sony ujawnia limitowaną edycję PS4 Pro inspirowaną Death Stranding

arrow-right
arrow-right

The Last of Us: Part II — Do sprzedaży trafi aż 5 edycji gry

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: