News

The Last of Us: Part II — Do sprzedaży trafi aż 5 edycji gry

Do wyboru jest sporo, ale niestety najbogatsza z nich będzie dostępna tylko w USA

Wraz z wczorajszym ujawnieniem daty premiery wyczekiwanego hitu Naughty Dog na imprezie State of Play, Sony oficjalnie zaprezentowało nam także szeroką gamę edycji gry, jakie zadebiutują w sklepach. Cena poszczególnych wersji waha się od dość standardowych 280 zł do niemal tysiąca, dla każdego znajdzie się więc coś miłego.

Pełna lista wraz z cenami:

  • Edycja Standardowa — ok. 280 zł, choć spodziewamy się lekko niższej ceny w polskich sklepach.
  • Edycja Cyfrowa Deluxe — ok. 280 zł.
  • Edycja Specjalna— ok. 320 zł
  • Edycja Kolecjonerska — ok. 690 zł.
  • Edycja Ellie (tylko USA) — ok. 925 zł.

Edycja Standardowa

Zacznijmy od najbardziej podstawowego wydania na jakie z pewnością zdecyduje się większość zainteresowanych — Edycji Standardowej.

Kupujący najuboższą wersję gry oprócz samej płyty z tytułem nie mogą liczyć na żadne dodatki — te są zarezerwowane jedynie dla droższych edycji. Istnieje za to możliwość otrzymania kosmetycznych „bajerów” w postaci awatara obecnego też w wydaniu cyfrowym i dwóch przedmiotów delikatnie ułatwiających rozgrywkę, jeśli zdecydujecie się na zamówienie przedpremierowe.

Jak zapewne zauważyliście na obrazku wyżej (oficjalna treść ze strony PlayStation) w opisie edycji standardowej widnieje obok także napis "Full Digital Game Version" co wskazywałoby na obecność cyfrowego wydania gry w pudełku.

O rozwianie wątpliwości poprosiliśmy Sony i potwierdziliśmy, że obrazek jest mylący, a wersja cyfrowa nie jest zawarta w pudełku. Tym samym zdementowaliśmy błędne informacje obecne na innych portalach.

Koszt wyniesie około 280 zł, choć zapewne w polskich sklepach edycja będzie dostępna około 10-20 zł taniej.


Edycja Cyfrowa Deluxe

W tej wersji w zamian za możliwość ekspozycji pudełka z grą możemy liczyć na parę bonusów. W tym dynamiczny motyw dla systemu PlayStation 4, paczkę 6 awatarów, cyfrową ścieżkę dźwiękową oraz mini art book w wersji cyfrowej. Tak samo, jak w przypadku standardowego, pudełkowego wydania, jeśli zdecydujemy się na pre-order, to w naszym posiadaniu znajdzie się także dodatkowy awatar oraz dwa przedmioty do wykorzystania w grze.

Za zakup tej wersji zapłacimy także około 280 zł.

Edycja Specjalna

To pierwsza z bardziej „wypasionych” wersji gry. W tym wariancie oprócz oczywiście zawartości podstawowej w pudełku z grą znajdziemy Steelbook z motywem głównej bohaterki oraz fizyczne wydanie mini art booka wymienionego wcześniej w edycji Cyfrowej Deluxe.

Oprócz tego otrzymamy także cyfrowe dodatki w postaci zestawu 6-ściu awatarów oraz motywu systemowego dla PlayStation 4. Tradycyjnie już jeśli zdecydujemy się na pre-order, to w naszym posiadaniu znajdzie się także dodatkowy awatar oraz dwa przedmioty do wykorzystania w grze.

To wydanie gry będzie kosztować około 320 zł.

Edycja Kolecjonerska


Najbogatsza dostępna dla Europy wersja obfituje w dodatkową zawartość. Gwóźdź programu stanowi tutaj ponad 30-centymetrowa figurka grającej na gitarze protagonistki podpisana tytułem gry. Oprócz tego możemy liczyć również na bransoletkę Ellie, wiadomość z podziękowaniami od twórców, grafikę wykonaną metodą litografii, a także zestaw pięciu naklejek oraz sześciu przypinek.

W skład tego wydania wchodzą oczywiście materiały z tańszych wersji. Wcześniej wymieniony bonus za zamówienie przedpremierowe również jest w tym przypadku możliwy.

Na tą prestiżową edycję zainteresowani będa musieli wysupłać około 690 zł.

Edycja Ellie (tylko USA)

Niestety najbardziej obfite w zawartość wydanie gry jest zarezerowane tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Zawartość w stosunku do Edycji Kolecjonerskiej powiększono o plecak głównej bohaterki oraz winylową płytę ze ścieżką dźwiękową.

Cena tej wersji wynosi aż 925 zł. Jako że nie jest ona oficjalnie dostępna w Europie, to jeśli jesteście zainteresowani jej zakupem, musicie zdać się na ewentualny import albo kupno gry z popularnych portali aukcyjnych. Należy jednak dysponować sporą ilością gotówki, gdyż cena sprowadzonego egzemplarza będzie na pewno wyższa niż tysiąc złotych.

Data Premiery

Wyczekiwane dzieło Naughty Dog zadebiutuje 21 lutego 2020 roku wyłącznie na PlayStation 4.

Tagi:
Platformy:
Czas czytania: 4 minut, 24 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Last of Us I Remake gotowe - dwa miesiące przed premierą - 12.07.2022 23:14
The Last of Us Part II z niespodziewanym pachem dla PS5 - 19.05.2021 23:37
PlayStation Blog wybrał grę roku - 22.12.2020 15:48
Naughty Dog zdominowało The Game Awards - 11.12.2020 13:35
Znamy nominacje do The Game Awards 2020 - 18.11.2020 21:24
Niedawno pisaliśmy też o...

Sid Meier's Civilization VI trafi w końcu na PS4 i Xbox One

arrow-right
arrow-right

L.A Noire w wersji VR trafiło właśnie do PS Store

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: