News

Sony nagrodzi grających. Poznajcie PlayStation Stars

Program lojalnościowy z nagrodami cyfrowymi, oraz punktami wymienialnymi na nagrody? A będą zniżki na paliwo?

Sony postanowiło zapowiedzieć dziś nowy program skierowany do swoich użytkowników. PlayStation Stars ma być rodzajem konkursów i wyzwań, za które będą wręczane cyfrowe nagrody.

Nagrody będą należeć do dwóch kategorii. Pierwsza to cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, które dostaniemy za przejście konkretnych wyzwań. Te mogą być różne - zagranie w jakąś grę w dniu premiery, zdobycie platyny jako pierwsza osoba w danej strefie czasowej, czy udział w turnieju. Nie sprecyzowano dokładnie czym mają być nagrody, ale zapewne będzie to jakiś rodzaj odznak które będzie można obejrzeć w profilu danego gracza - a same odznaki mają przedstawiać postaci znane z gier Sony. Niektórzy od razu zwietrzyli podobieństwo do NFC - ale nagród nie będzie można odsprzedawać, a w niektórych wyzwaniach zdobyć będą mogły je setki tysięcy osób, więc jest to lekkie nadużycie, chociaż skojarzenie dość bliskie.

Bardziej interesujący jest jednak drugi rodzaj nagród za udział w wyzwaniach - punkty wymienialne na zniżki lub doładowania portfela. Co ważne, posiadacze PS+ dostaną dodatkowe punkty w zamian za kupowanie w PS Store, podobnie jak jest to ze złotymi monetami w eShopie na Nintendo Switchu.

Nintendo ma podobny program od dawna..

O ile więc pierwszy rodzaj nagród sporej części graczy nie zainteresuje, bowiem są to bardziej elitarne trofea, o tyle zbieranie punktów ma już jakiś sens - zwłaszcza, że będzie je można zyskać nie tylko za zakupy, ale też za granie (ale w konkretnych terminach i na warunkach Sony - a te pewnie będą wyżyłowane).

Niestety, nie podano na razie żadnych przeliczników ani przykładowej ilości punktów za jakieś wyzwanie. Nie wiadomo też, kiedy program ruszy - Sony uchyliło dziś jedynie rąbka tajemnicy, resztę zostawiając zapewne na jakiś większy event - zapewne State of Play, na które jeszcze w te wakacje bardzo liczymy.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 42 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Xenoblade Chronicles 3 na długim gameplayu

arrow-right
arrow-right

PS+ Premium/Extra w lipcu z nowymi grami. Stray darmowy od dnia premiery!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: