News

Xenoblade Chronicles 3 na długim gameplayu

Nintendo, wyskocz już z nową konsolą, bo szkoda, żeby tak dobre gry nie mogły wyglądać znacznie lepiej!

Fani jRPG zacierają ręce, bowiem pod koniec tego miesiąca na Switcha trafi Xenoblade Chronicles 3, jedna z najlepszych gier jRPG nie będących Final Fantasy ani żadną inną grą od Square. W Paryżu odbywają się właśnie targi Japan Expo i z tej okazji otrzymaliśmy nieco gameplayu (na końcu newsa).

Niestety, ten skupił się mocno na zimowym obszarze gry, co nieco ujmuje temu co oferować będzie gra - bo jak wiadomo, zimą za dużo w otoczeniu nie ma, więc wydaje się nieco goło. Na szczęście, w Japonii do telewizji trafiły właśnie reklamy z grą i tam można rzucić okiem na znacznie większy przegląd tego, jak gra wygląda, a tu już widoki są iście zapierające dech w piersiach. Oczywiście część to CGI, więc trzeba być czujnym.

Widać już niestety, że gry na Switcha dawno osiągnęły poprzeczkę nie do przeskoczenia i zaczynają tracić na wyglądzie, co widać chociażby w postaciach które są kolorowane jak w czasach PSX zamiast dostać tonę porządnych tekstur, a wszystkie gry wyciskające siódme poty z przenośnego sprzętu wyglądają jak Zelda: Breath of Wild (spójrzmy chociażby na ostatnie Pokemon Arceus).

Trzeba jednak przyznać, że ekipa Monolith Soft zna się na rzeczy i potrafi optymalizować kod, bowiem jak widzimy na gameplayu, walcząc z przeciwnikami do naszej dyspozycji jest na raz nawet siedmiu bohaterów, chociaż tylko 6 z nich to nasza ekipa, a siódmy bohater to opcjonalne, wymuszone fabułą postaci towarzyszące (coś jak czwarta postać w Kingdom Hearts). Co ważne - każdą z tych postaci da się sterować w walce, chociaż jest to gra akcji, więc podobnie jak w FF VII Remake nieaktywne postaci decydują za siebie i atakują to co mają w zasięgu. Poza tym, to stare dobre Xenoblade, chociaż oczywiście dodatki typu wyświetlanie się ścieżki do następnego etapu questa to zawsze ułatwienie w grach z otwartym światem.

Premiera gry już 29 lipca 2022, tylko na Switchu - i nie zapowiada się, aby miało się to zmienić, poprzednie części bowiem do dziś tkwią tylko w bastionie Nintendo. Jeśli więc nie macie przenośnej konsoli Nintendo - to XC3 dołącza do przynajmniej tuzina, albo i dwóch, gier, w które warto zagrać, a których nie znajdziecie u konkurecji.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 2 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

W Fall Guys zakupy w sklepie robią się bez zgody gracza

arrow-right
arrow-right

Sony nagrodzi grających. Poznajcie PlayStation Stars

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: