News

[Aktualizacja #1] Sony potwierdza kastrację PS Store

Chociaż stare gry nadal pobierzemy, to nie będzie już tak łatwo. To ostatni tydzień obecnego sklepu.

Pisałem już kilka dni temu o zmianach jakie nadejdą w PS Store (a sam wpis był chyba najchętniej czytanym w tym roku -  Sony zmasakruje PS Store. Zniknie mnóstwo zawartości).

Teraz Sony potwierdza te rewelacje, wysyłając mejle do graczy (ja jeszcze nie dostałem, więc niestety nie mamy polskiej wersji screen poniżej). Zmieniła się tylko data, ale wynika to z faktu, że 19 października był datą graniczną dla deweloperów. Gracze zobaczą nowy PS Store między 21 a 26 października, a na komórkach od 28 października.

Dla przypomnienia: gry na PS3, PS Vitę i PSP będzie można kupować jedynie za pomocą wbudowanych sklepów internetowych na PS3 i PS Vitę. Dodatkowo, w związku z dodaniem metody płatności PayPalem - jest ona obsługiwana jedynie za pomocą przeglądarki, PS4 i PS5, a edycja metod płatności na starych konsolach jej nie pokaże i może nawet ją odpiąć od naszego konta. Warto więc doładować konto przez www lub nowe konsole przed zakupami na starych konsolach. Zniknie też wishlista która nigdy nie doczekała się konsolowej wersji.
Na PS4 i PS5 oraz w przeglądarkach na telefonach i komputerach zobaczymy jedynie gry obsługiwane przez te platformy.

Gdyby tak jeszcze sklep na PS3 czy PS Vicie działał płynnie i nie powodował błędów połączeń, czy lagów systemu...

Co ciekawe, z mejla wynika, że motywy i awatary znikną jedynie z przeglądarkowej wersji witryny, ale nadal będą do pobrania i kupienia na konsoli, więc jest chociaż jedna dobra wiadomość.

W najbliższych dniach planowałem dodanie PS Store do naszego radaru cenowego (wraz z paroma zmianami oraz dodaniem gier na PS5 i Xboxa Series), niestety w tej sytuacji całość opóźni się do początku listopada, gdyż nowy sklep oznacza tonę pracy przy kodzie. Postaram się jednak zdążyć przed premierą obu konsol, aby łatwiej było znaleźć okazje cenowe na nowe, droższe gry :)

Czas czytania: 2 minut, 42 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Cyberpunk 2077 - bryki i style ubierania na gameplayu

arrow-right
arrow-right

Interfejs PS5 zaprezentowany!

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: