News

Sony szuka pracowników na październikową premierę PlayStation 5

Tak, dobrze widzicie. W jednym z serwisów z ogłoszeniami o pracę nonszalancko podano przybliżoną datę premiery.

Spodziewalibyśmy się plotek od ludzi z wewnątrz, wycieku od jakiegoś dewelopera, wreszcie zdjęcia sprzętu z fabryki czy nawet za szybko umieszczonej reklamy. Ale nie, Sony bardzo mocno przybliżyło nam datę premiery PlayStation 5, dając ogłoszenie o pracę w jednym z japońskich serwisów:


Nawet nie znając japońskiego, widzimy tutaj datę 2020-10. Oczywiście, gdy ten fragment wrzucimy w translator, wszystko staje się jasne:

Premiera PlayStation 5 planowana jest na październik 2020 r.


Oferta pracy dotyczy pracownika odpowiedzialnego za zakup sprzętu do produkcji. Czy to faktycznie oznacza, że konsola trafi do nas w październiku? Moim zdaniem, jeśli już, to raczej pod koniec tego miesiąca, lub na początku listopada. Dlatego właśnie potrzebują pracownika który zrobi wszystko do dziesiątego miesiąca roku - to wtedy sprzęt będzie wysyłany do sklepów.

To wciąż jednak bardzo dobra wiadomość - oznacza bowiem, że Sony nie zmienia planów i nadal planuje premierę późną jesienią, a opóźnień nie będzie.

Czekamy więc na pokaz konsoli, który wciąż wg. plotek nastąpi na początku czerwca. Lub wyciek z fabryki, bo zapewne produkcja PS5 właśnie rusza, aby konsole w październiku mogły dostać się ciężarówkami i statkami do Europy i Stanów Zjednoczonych. Może to przyspieszy trochę działania Sony, chociaż wycieki dotyczące The Last of Us Part 2 nie przyspieszyły premiery. Plany Microsoftu już trochę znamy, chociaż na razie poza mocą podzespołów nie zobaczyliśmy gier-killerów, które zagrażałyby "niebieskim". Wszystko jest więc w grze.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 22 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Deals With Gold - promocje od 12 maja

arrow-right
arrow-right

EA, Microsoft, Ubisoft i inne firmy potwierdzają udział w Summer of Play

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: