News

Sony uruchamia oficjalną stronę internetową PlayStation 5

Korporacja „nie jest jeszcze gotowa do prezentacji”, ale gracze mogą zapisać się na newsletter.

Prezentacja PS5 coraz bliżej? Być może. Trzeba przyznać, że jak dotąd Sony jest bardzo oszczędne w dawkowaniu informacji na temat nowej konsoli. Wciąż nie znamy większości funkcji nowej konsoli, ani nawet jej wyglądu. Wszystko wskazuje na to, że szybko się to nie zmieni, gdyż Japończycy dalej trzymają się swojej strategii dawkowania informacji po kawałku.

Włodarze Sony uruchomili bowiem oficjalną stronę internetową PlayStation 5 , ale jak można było się spodziewać, nie obfituje ona w nowe informacje na temat konsoli i nie zawiera także daty prezentacji. Jedyne co udało się dzięki niej potwierdzić to znana już wcześniej data premiery — końcówka bieżącego roku. Zainteresowani mogą także zarejestrować się za pośrednictwem obecnego tam formularza do newslettera, dzięki któremu otrzymają informacje o PS5 tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Niestety w czasie pisania artykułu był on wciąż niesprawny.

Chyba najbardziej interesujący z całej strony jest widniejący na witrynie sam komunikat, głosi on:

Zaczęliśmy prezentować niektóre z niesamowitych funkcji, w jakie wyposażona będzie konsola PlayStation 5, nie jesteśmy jednak jeszcze gotowi, by w pełni ujawnić nową generację PlayStation.

Tego czy jest to jedynie marketingowa formułka, czy włodarze Sony w ten sposób chcą nam przekazać o możliwym przesunięciu prezentacji nie wiemy. Choć takowe stwierdzenia są często na oficjalnych stronach producentów umieszczane, to jego forma może też wskazywać na to, iż korporacja chce ostrożnie zakomunikować bardzo napalonym na PlayStation 5 graczom o małej obsuwie. O możliwej prezentacji sprzętu w lutym wiedzieliśmy bowiem z wielu różnych źródeł. Był to więc niemal pewniak, a przełożenie imprezy mogłoby fanów niebieskiej strony mocy nieco zdenerwować stąd bardzo delikatna forma tekstu.

Z drugiej strony może być też tak, że wszystko idzie zgodnie z planem, a przytoczony tekst pt. „nie jesteśmy gotowi” jest po prostu kolejnym frazesem powtarzanym do bólu na korporacyjnych stronach zaraz obok „więcej informacji wkrótce” czy „najlepsze urządzenie na świecie (według producenta)”. Z przytoczonej podstrony nie należy więc wyciągać daleko idących wniosków i cierpliwie czekać na kolejne informacje na temat konsoli, miejmy nadzieję, również oficjalne.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 57 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Sony zamyka swoje studio w Manchesterze. Deweloperzy tworzyli produkcje na PS VR

arrow-right
arrow-right

Co pobierali Europejczycy na Switcha w styczniu?

Komentarze
...
46.175.***.*** • #1
gnysek
1629 dni temu

Obawiam się, że prezentacja się opóźni przez zamknięcie FoxConna z powodu wirusa. I tak oto choroba opóźni next-geny.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: