News

Sony zamyka swoje studio w Manchesterze. Deweloperzy tworzyli produkcje na PS VR

A my nie wiemy nawet jaką grę robili.

PlayStation VR to jeden z większych sukcesów Sony. Nowe akcesorium z zaporową ceną powyżej 1000 zł zdobyło miliony nabywców na całym świecie, a sam sprzęt w popularności przebił nawet tworzone dla pecetów gogle, które debiutowały znacznie wcześniej. Japończycy, wierząc w sukces technologii wirtualnej rzeczywistości otworzyli kilka studiów deweloperskich, które miały zajmować produkcję tytułów na PS VR właśnie. Teraz dzięki informacjom portalu GamesIndustry.biz wiemy, że jedno z nich zostanie właśnie zamknięte.

Konkretnie chodzi tu o Sony Manchester Studio otworzone w 2015 roku. Na jego temat nie wiadomo niestety wiele. Jedyne znane informacje wskazują na to, że zespół od początku swojego istnienia pracował nad sporym tytułem przeznaczonym jedynie na PS VR. Oficjalnie podano jedynie, iż decyzję tą podjęto w celu „zwiększenia wydajności i efektywności”, toteż nie wiemy tak naprawdę, co skłoniło Japończyków do podjęcia takiej decyzji, choć można przypuszczać, iż nie byli oni zadowoleni z końcowej jakości projektu. Najprawdopodobniej wraz z jego likwidacją omawiana gra zostanie teraz skasowana, albo też jej zadanie jej dokończenia przypadnie innemu zespołowi.

Astro Bot: Rescue Mission — jeden z najlepiej ocenianych tytułów VR od Sony

Studio tym samym dołączyło do grona dwóch innych oddziałów pochodzących z Anglii, jakie Sony zdecydowało się zamknąć. Wcześniejszymi „ofiarami” Tokijskiej korporacji padły Guerilla Cambridge odpowiedzialne za wydane na PS Vita Killzone: Mercenary, czy Evolution Studios znane ze ścigałki Driveclub. Firma wciąż posiada jednak w Zjednoczonym Królestwie dwa spore zespoły tj. Media Molecule, którego Dreams zadebiutuje już 14 lutego oraz London Studio, twórców ciepło przyjętego Blood & Truth dla PS VR.

W internecie spekuluje się obecnie o tym, czy zamknięcie studia oznacza, iż Sony traci powoli zainteresowanie wirtualną rzeczywistością. Warto jednak pamiętać, że firma wciąż posiada kilka zespołów tworzących gry na VR, a gogle Japończyków odniosły na rynku ogromny sukces. W fazie projektowania znajduje się obecnie ich następna wersja tj. PS VR 2, toteż odsunięcie tej technologii na boczny tor wydaje się mało prawdopodobne.

Blood & Truth

Z udzielonych przez głównego architekta systemu PS5 Marka Cerny'ego informacji wiemy, iż obecne akcesorium PS VR będzie z next-genowym PlayStation 5 kompatybilne. Nie wiadomo natomiast czy jego ulepszona wersja zadebiutuje wraz z nową konsolą, czy jednak nieco później. Napływające od informatorów informacje są sprzeczne, toteż nie należy obecnie stawiać na żadną z opcji.

PlayStation 5 zadebiutuje pod koniec obecnego roku i od razu nawiąże walkę z konkurencyjnym Xbox Series X Microsoftu, jaki ma mieć premierę w tym samym okresie.

Platformy:
Czas czytania: 3 minut, 18 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

Nowe promocje w PS Store

arrow-right
arrow-right

Sony uruchamia oficjalną stronę internetową PlayStation 5

Komentarze
...
185.68.***.*** • #1
skalariX
1631 dni temu

VR mogłoby całkowicie wymrzeć. Zbędna technologia.

odpowiedz
...
31.182.***.*** • #2
GoDlike
1631 dni temu

Na razie to tylko zabawka ale może się stać przyszłością.

odpowiedz
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: