News

Splinter Cell doczeka się remake!

Wolelibyśmy zupełnie nową część, ale twórcy zapewniają, że nie jest to remake 1:1, więc można dać temu szansę...

Tom Clancy’s Splinter Cell doczekał się sześciu dużych gier i trzech części na telefony (w tym nawet Nokia N-Gage) i chociaż czasem nazywany był "Metal Gearem" od Ubisoftu, było to określenie raczej krzywdzące, gdyż poza elementem skradankowym gry te łączyło niewiele. Równie dobrze można by Splinter Cella porównać z chociażby Tenchu, no bo też trzeba pozostawać w ukryciu...

Niestety, o serii zrobiło się nieco cicho po SC: Blacklist wydanym w 2013 roku - i gdyby wciąż trzymać się podobieństwa do MGS, to przypomnę tylko, że ostatnia, piąta część sagi Kojimy trafiła na rynek raptem 1,5 roku później i od tego czasu o dużych "skradankowych" tytułach słuch zaginął. Jeśli coś łączyło te gry - to fakt, że dostały całkiem wysokie oceny, ale mimo to w recenzjach zaznaczano, że brakuje im ostatecznych szlifów i widać, że nie cała zawartość którą planowano została dodana. Cóż, kolejnego Snake'a od Hideo się raczej nie doczekamy, ale Ubisoft na szczęście postanowił zapewnić nam powrót Sama Fishera.

Na razie nie dostaliśmy nowych materiałów czy chociażby screenshotów z produkcji nad którą pracuje Ubisoft Toronto, ale wiemy już, że gra powstaje na tym samym silniku co Avatar: Frontiers of Pandora czy Star Wars o nieznanym jeszcze podtytule - Ubisoft inwestuje więc w Snowdrop zamiast korzystać z Unreala. Twórcy potwierdzili jednak, że nie będzie jedynie odświeżenie gry i podstawienie nowej grafiki, a doczeka się ona współczesnych usprawnień. Nie będzie to też kopia 1:1, gdyż tam gdzie zajdzie potrzeba, gra ma zostać przebudowana, aby bardziej odpowiadała dzisiejszym graczom. Twórcy wspomnieli też, że mimo wielu zmian gra pozostanie liniowa i nie stanie się pozycją z otwartym światem, można więc wnioskować, że zyskamy do eksploracji przestrzeń przypominającą półotwarty świat. Możliwe więc, że w pewnym sensie będzie to też reboot serii, który opowie tę samą historię opowiedzianą na nowo (i pewnie przy okazji z cenzurą paru elementów które teraz muszą być poprawne politycznie).

Jako namiastkę przyjemności dla oka dostaliśmy od twórców nagranie w którym opowiadają i o starych częściach i o pomysłach na najnowszą, okraszając wszystko znanym dobrze fanom Splinter's Cella gameplayem:

Czas czytania: 2 minut, 59 sekund

Przeczytaj więcej na podobne tematy:
Recenzja: PlayStation Portal - Wczoraj, 16:37
Serial Fallout z kolejnym sezonem - 19.04.2024 09:04
Kingdom Come: Deliverance 2 oficjalnie. Gra ukaże się jeszcze w tym roku! - 18.04.2024 21:01
Niedawno pisaliśmy też o...

CD Projekt zawarł ugodę z inwestorami z USA dotyczącą Cyberpunka

arrow-right
arrow-right

Chocobo GP z debiutem w najgorętszym terminie 2022

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: