News

Sprzedano już ponad miliard gier na PS4. Sony chwali się wynikami konsoli

A te są doprawdy imponujące.

Ósma generacja konsol ma się ku końcowi. Już pod koniec roku powinniśmy zobaczyć sprzęty nowej generacji w postaci PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Sony uważa więc, że to dobry czas na podsumowanie całego okresu i publikuje najnowsze wyniki swojej konsoli .

Japończycy mają powody do zadowolenia, gdyż napływające dane są dla korporacji niezwykle korzystne. Sprzedało się już bowiem ponad miliard sztuk tytułów na PS4, uwzględniając zarówno pudełkowe, jak i cyfrowe wersje. Tym samym sprzęt uplasował się na drugiej pozycji w rankingu sprzedaży oprogramowania na konsolę, ustępując jedynie innemu produktowi Sony PlayStation 2, które dzierży palmę pierwszeństwa z wynikiem ponad 1,5 miliarda egzemplarzy sprzedanych gier.

Urządzenie z łatwością pokonało jednak konsole poprzedniej generacji w postaci Xbox 360 oraz PlayStation 3, które osiągnęły kolejno 630 oraz 750 milionów sprzedanych egzemplarzy gier. Również poczciwy „szarak” nie miał z PS4 szans i spadł z dotychczasowej drugiej pozycji w rankingu, jaką zajmował z wynikiem 962 milionów sprzedanych sztuk oprogramowania.

Kolecjonerska wersja konsoli z okazji 500 milionów sprzedanych konsol

Dzięki stosunkowi sprzedanych gier do ilości konsol (106 milionów) można także policzyć, jak wiele gier zakupił przeciętny użytkownik konsoli. Statystyczny Kowalski nabył więc na swoją konsolę około 11 tytułów ze sklepu, co stanowi wynik nieco wyższy niż w przypadku, chociażby PlayStation 2. Niestety z racji specyfiki rynku gier używanych nie jest możliwe stwierdzenie, jaki procent zakupionych gier stanowią tytuły z drugiej ręki. Przy uwzględnieniu takowych jest możliwe, iż stosunek gry/konsola mógłby wyglądać całkiem inaczej.

PlayStation 4 odniosło w tej generacji spektakularny sukces, praktycznie dominując nad konkurencyjnym Xbox One w każdym zakątku świata poza USA. Największy bastion urządzenia stanowi Europa, gdzie konsola Microsoftu miesiąc w miesiąc jest miażdżona wynikami rzędu 6:1 w sprzedaży na korzyść PlayStation. Powodów takiego stanu rzeczy jest mnóstwo, ale za główne powody zwycięstwa PS4 wymienia się przede wszystkim katastrofalną prezentację Xbox One w 2013 roku, decyzję Microsoftu o udostępnieniu gier ekskluzywnych z Xbox One na PC oraz silny line up ekskluziwów na konsolę Japończyków.

Platformy:
Czas czytania: 2 minut, 53 sekund
Niedawno pisaliśmy też o...

The Last of Us Part II otrzymało klasyfikację wiekową. W grze pojawią się sceny seksu

arrow-right
arrow-right

Taipei Game Show 2020 przełożone. Organizatorzy obawiają się chińskiego koronawirusa

Komentarze
Dodaj nowy komentarz:
...
Twój nick:
Twój komentarz:
zaloguj się

Ta strona korzysta z reCAPTCHA od Google - Prywatność, Warunki.


Treści sponsorowane / popularne wpisy: